Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Ностальгічний Київ Олекси Захарчука
Название (сокращённое отображение): 
З 17 січня до 4 лютого в Музеї історії Києва триватиме виставка Олекси Захарчука. В експозиції представлені роботи майстра, які можна поділити за техніками: натурні замальовки олівцем, декоративні пастелі та монументальні живописні твори

Київ, як будь-яке стародавнє місто з багатою історією, – це  складний  сплав, що весь час знаходиться під напруженою дією сильних культурних енергій.

Олекса Захарчук, закінчивши Харківське художнє училище,  приїхав до Києва у 1950 поступати до Художнього інституту й прожив тут 63 роки. За цей період географія його  улюблених мотивів майже не змінилась: перед усім, це унікальний живописний ландшафт – старокиївські пагорби та яри, старий Поділ, краєвиди з Андріївською церквою й св. Софією; краєвиди з Лівого берега Дніпра на Києво-Печерську Лавру й Видубецький монастир.

Спадщину майстра, присвячену Києву, можна поділити  за техніками й роками: натурні замальовки олівцем та живописні роботи 1950-х, декоративні пастелі 1960-х,   монументальні живописні твори 1980-х. Усі роботи створюють неповторний  образ Києва.

Експозиція дає змогу простежити, як змінювалась манера художника в зображенні    улюблених  місць   від 1950-х до 1980-х років.

Сінний базар, Володимирська гірка, подільські базари з кінними возами, затишні дворики, подвір’я Київського художнього інституту, що зображені вугільним або простим олівцем з натури, відтворюють дух тогочасного Києва, що давно став історією.

Іноді здається, ці світи створили різні особистості. Проте, деякі глибинні ознаки присутні у цих, таких відмінних, роботах: перед усім, прониклива інтонація довірливої сповідальності. Сподіваємось, глядачі виставки подивляться на своє рідне місто іншими очима та знайдуть відповідь на загадки художника.

Виставка проходитиме у Музеї історії Києва (вул.Б.Хмельницького, 7) з 17 січня по 4 лютого. Відкриття 17 січня з 18.00

 

Дата і час

20 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9