Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Небесній Сотні присуджено престижну європейську премію
Название (сокращённое отображение): 
Премію Європейського товариства Куденгове-Калерґі присуджено Небесній Сотні за те, що під час подій Євромайдану в Києві люди пожертвували своїм життям, обстоюючи громадянські свободи та європейські цінності в Україні

Премією Європейського товариства Куденгове-Калерґі що два роки, починаючи з 1978-го, відзначають особливі заслуги в справі єднання Європи.

Цьогоріч нагороду присуджено Небесній Сотні – за те, що під час подій Євромайдану в Києві люди пожертвували своїм життям, обстоюючи громадянські свободи та європейські цінності в Україні.
"Разом з європейськими колегами ми радилися й думали, в який спосіб це має відбутися, як принц Ніколаус фон Ліхтенштейн від імені Європейського товариства Куденгове-Калерґі вручить премію Небесній Сотні. Фізично складно запросити для цього всіх родичів Героїв Небесної Сотні. І ми зупинилися на тому, що є Музей Майдану", – сказав перед врученням премії Ігор Жалоба, голова Пан’європейського союзу України.
Із рук президента Європейського товариства Куденгове-Калерґі принца Ніколауса фон Ліхтенштейна почесну нагороду прийняв генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.
“Надзвичайна честь для нашого музею – від імені Героїв Небесної Сотні прийняти таку високу нагороду. Небесна Сотня уособлює сотні тисяч борців, які поклали своє життя у визвольних змаганнях за ті самі європейські цінності для України. Премія надихає нас і підтверджує, що життя героїв покладено не марно. Це також допоможе нам розповідати їхні історії не лише для себе, а відкривати історію й ідентичність України європейцям. Євромайдан розпочали студенти справді як утопію в тодішніх політичних умовах. А сьогодні маємо дивовижний поступ держави, попри певне наше невдоволення. У нас буде інституція про осмислення минулого, але при цьому спрямована в майбутнє. Уперше в Україні великий музей створюється на засадах відкритості та масштабного конкурсу повністю по-європейськи, щоб зробити його не консервативним закладом, а закладом нового типу. Такі вже є в світі, а в Україні він буде своєрідною моделлю для перетворення інших культурних інституцій”, – сказав Ігор Пошивайло.
Свого часу цієї відзнаки було вдостоєно Рональда Рейгана, Гельмута Коля, Ангелу Меркель. Нині ж уперше в історії премію присудили не одній особі.
Премію названо іменем Ріхарда Куденгове-Калерґі, фундатора Пан’європейського Союзу –структури, з появою якої після Першої світової війни почалося зближення держав аж до створення Європейського Союзу.
Концепція пан’Європи має на меті підтримання миру та безпеки через об'єднання держав в Європі й установлення політичної рівноваги у світі.
Граф Отто фон Габсбурґ, багаторічний голова Пан'європейського Союзу, 13 років тому застерігав: "Путін дуже відкрито заявляє про свої наміри. Гітлер чинив так само. Такі люди слів на вітер не кидають. Справа може дійти до катастрофи, якщо країни світу ніяк не реагуватимуть на наявні небезпеки".
Вручення премії відбулося першого дня першої Пан'європейської конференції в Україні – 18 жовтня 2018 року в приміщенні Національного агентства України з питань державної служби.
 

Дата і час

19 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9