Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Названо лауреата літературної премії ім. Б. Нечерди 2018 року
Название (сокращённое отображение): 
Поетесі Олені Пашук за збірку «Паранджа» присуджена літературна премія імені Бориса Нечерди Ліги українських меценатів за 2018 рік. У книжці створено переконливий і проникливий образ жінки

Літературна премія імені Бориса Нечерди Ліги українських меценатів за 2018 рік присуджена поетесі Олені Пашук за збірку «Паранджа» («Вежа-Друк»). У книжці створено переконливий і проникливий образ жінки, яка «наче сонях / повертається у бік гарячого серця», жінки, в якої «завжди відчинене вікно серця, куди чоловіки залітають дощ перечекати», жінки, в серці якої «чотири камери / і в кожній по в’язню»; ця книжка – спроба передати читачеві магму жіночого емоційного досвіду, спроба ословити те, що ховається за паранджею внутрішнього світу жінки, чим він особливий (а, отже, й чим цікавий сві́тові зовнішньому).

Премія присуджується за пошуки нової поетичної мови й сміливі творчі експерименти. Серед лауреатів попередніх літ – Сергій Жадан, Іван Андрусяк, Василь Слапчук, Анатолій Кичинський, Теодозія Зарівна, Валентина Давиденко, Павло Коробчук, Павло Щириця та ін.

Довідка про лауреатку:

Олена Пашук (Кицан) народилася 17 липня 1982 року в Луцьку. Була активним членом літстудії «Лесин кадуб». Учасник всеукраїнських нарад молодих літераторів, що проходили в Ірпені (2000 р.) та в Коктебелі (Крим, 2002 р.). Закінчила філологічний факультет Волинського національного університету імені Лесі Українки, після чого вступила до аспірантури й захистила кандидатську дисертацію на тему «Взаємодія класичного й некласичного вірша у творчості Василя Голобородька».

Попередні поетичні книжки авторки:

За поворотом мого погляду (2000).

…німі оплески (2004).

Солоні гнізда (2005).

Седмиця (2008).

25-ий кадр (2010).

Нічка йде до мишки в гості (2011).

 

 

Дата і час

17 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9