Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Національний заслужений академічний ансамбль танцю України ім. П. П. Вірського
Название (сокращённое отображение): 
Національний заслужений академічний ансамбль танцю України ім. П. П. Вірського

Національний заслужений академічний ансамбль танцю України ім. П. П. Вірського — національний художній професіональний колектив, колектив України, що базується в Києві.

Ансамль відлічує історію з 1937, засновниками якого були Павло Вірський та Микола Болотов. 1940 року ансамбль був реорганізований в ансамбль пісні і танцю України, а 1951 — знову реорганізований у Державний ансамбль танцю України. Організатором і беззмінним керівником ансамблю з 1955 по 1975 роки був Павло Вірський, з 1980 року — Мирослав Вантух

В репертуарі ансамблю старовинні і сучасні танці різних областей України, а також танці народів СРСР, країн народ. демократії, хореограф, картини дореволюційного і сучасного життя («Запорожці», «Чумацькі радощі», «На кукурудзяному полі», «Новорічна метелиця» та ін.). Показовою рисою ансамблю є широке відображення сучас. тематики і творче використання спадщини народного танцю. Завдяки високому рівню професійної майстерності ансамбль користується широкою популярністю. В радянські часи колектив з великим успіхом виступав у республіках СРСР, а також за кордоном (в КНР і В'єтнамі, 1956; Польщі, 1955; Англії, 1958; Франції і Австрії, 1959).

З 1980 року ансамбль очолив народний артист України, Лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка — Мирослав Вантух. За цей час М. М. Вантухом створені нові хореографічні твори, що увійшли до золотої скарбниці української народної хореографії.

Обробку народної музики і нову музику до танців створили багато композиторів України. Зокрема — народний артист України Г.Завгородній, Ю.Левицький, А.Хелемський, Я.Лапінський, Б.Яровинський та інші. Усі танцювальні номери ідуть у супроводі симфонічного оркестру, яким довгі роки керував сподвижник П.Вірського, композитор, народний артист України Ігор Іващенко. Із 1994 року оркестром керував заслужений діяч мистецтв України Віталій Редько, а з 2001 року оркестр очолив музикант і композитор,Заслужений артист України Олександр Чеберко.

Колектив гастролював у багатьох країнах світу, відвідавши більше ніж 60 країн світу, зокрема: В ' єтнам, Корею, Китай, Кубу, Австрію, Англію, Канаду, США, Бельгію, Францію, Іспанію, Італію, Грецію, Бразілію, Аргентину, Венесуелу, Португалію, Швейцарію, Данію, Андорру, Японію. Обробки народних пісень писали для ансамблю такі композитори, як Г.Завгородній, Ю.Левицький, А.Хелемський, Я.Лапінський, Б.Яровинський.

Адреса 

252032, Україна, Київ, бульвар Шевченка 50-52

Вантух Мирослав Михайлович
Генеральний директор – художній керівник

тел/факс:(+38-044) 236-81-23

Костенко Іван Дмитрович
директор-розпорядник

тел/факс: (+38-044) 236-96-05

Вантух Мирослав Мирославович
заступник Генерального директора

тел: (+38-044) 486-83-16

Вантух Валентина Володимирівна
директор школи

тел: (+38-044) 236 96 00

E-mail
virsky@starcom.net.ua
virskycompany@mail.ru

virsky.com.ua

 

Дата і час

10 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9