Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
На Харківщині відкрили пам'ятник гетьману України Іванові Мазепі
Название (сокращённое отображение): 
На Харківщині під час першого культурного фестивалю "Гетьманська слава" відкрили пам'ятник Івану Мазепі. Монумент встановили в місті Коломак, де його 330 років тому обрали гетьманом Війська Запорізького

У Харківській області пам'ятник Івану Мазепі з'явився у місті Коломак, де його 330 років тому обрали гетьманом Війська Запорізького

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної державної адміністрації, відкриття монумента відбулося вчора, 22 липня, під час першого культурного фестивалю "Гетьманська слава".

Відкриттю монумента передувала молитва та вшанування пам'яті гетьмана в коломацькій Свято-Воскресенській церкві. Автор скульптури – відомий харківський митець Сейфаддин Гурбанов.

У відділі комунікації ГУНП України в Харківській області додали, що на відкритті пам'ятника українському гетьману та культурно-мистецькому заході "Гетьманська слава" зібралися близько 10 тисяч громадян. Захід пройшов без порушень громадського порядку.

Як повідомляв Depo.Харків, на Харківщині місце обрання Івана Мазепи гетьманом України стане локацією щорічного фестивалю "Гетьманська слава".

Довідка Depo.Харків. Іван Мазепа (1639 – 1709) - український військовий, політичний і державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній (1687–1704) і всій Наддніпрянській Україні (1704-1709).

По обранню гетьманом намагався відновити авторитет гетьманства в Україні. Зробив великий внесок до економічно-культурного розвитку України. Перебуваючи під патронатом московського царя Петра I, проводив курс на відновлення козацької держави Війська Запорозького з кордонами часів Хмельниччини.

Кавалер орденів Андрія Первозванного (1700) і Білого Орла (1705). Тривалий час формально підтримував Московське царство у Північній війні зі Шведською імперією, проте 1708 року став на бік шведів. Після поразки під Полтавою вимушений був відступити до Молдовського князівства. Помер у місті Бендери.

 

Дата і час

19 липня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9