Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
На «Молодості» закликали звільнили Олега Сенцова
Название (сокращённое отображение): 
У Києві стартував 47-й Міжнародний кінофестиваль «Молодість». Цього року він вперше відбувається у травні, а не восени, як було досі. Оновлення формату пояснив генеральний директор фестивалю Андрій Халпахчі

У Києві стартував 47-й Міжнародний кінофестиваль «Молодість». Цього року він вперше відбувається у травні, а не восени, як було досі. Оновлення формату пояснив генеральний директор фестивалю Андрій Халпахчі. Мовляв, таким чином «Молодість» наближається «до витоків» - конкурсу студентських фільмів, який відбувався, зокрема, і просто неба. Відтак, подивитись фестивальне кіно цьогоріч можна буде на відкритому майданчику. По три стрічки йтиме щодня в літньому кінотеатрі на Поштовій площі, де, до речі, відбувалась і церемонія відкриття. Вхід на всі сеанси просто неба – вільний.

Цьогоріч, як і під час попередніх «Молодостей», фестивальна спільнота закликала звільнити українського режисера Олега Сенцова, який голодує в російській тюрмі вже понад два тижні. Присутні на відкритті підняли таблички з написом #FreeSentsov, а ведуча зачитала заяву кінофестивалю.  

"…Ми повинні поширювати інформацію про нього, ми повинні разом тиснути на уряд та президента РФ. Я хочу попросити всіх дипломатів, які є тут, щоб питання Олега Сенцова та всіх політичних в'язнів щодня звучало на міжнародній арені", - йдеться в заяві кінофестивалю.

Як і зазвичай, на відкритті проанонсували конкурсні програми – це головний міжнародний та національний конкурси, «TeenScreen» (підліткове кіно), а також «Сонячний зайчик» (добірка фільмів на ЛГБТ-тематику). Окрім них столичних кіноманів чекають традиційні позаконкурсні програми – «Фестиваль фестивалів», «Скандинавська панорама», «Довгі ночі короткого метру» (німецько- і франкомовні короткометражки) та «Українські прем’єри», а також кілька спеціальних подій. Із нового – вперше на «Молодості» з’явилася окрема добірка італійського кіно «Фокус-Італія». А експериментальні фільми щовечора показуватимуть у клубі «ЮБК» на Трухановому острові.

Відкрилася 47-ма «Молодість» фільмом польської режисерки Малгожати Шумовської «Обличчя / Рило», який розповідає про фізичну зміну  обличчя, а разом із ним – втрату свого внутрішнього «я», а також порушує безліч проблем польського соціуму. Фестиваль триватиме до 3 червня. За вісім днів глядачам обіцяють показати 176 стрічок.

 

Дата і час

24 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9