Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Музично-театральний перформанс «Шлях до свободи», завдяки Українському культурному фонду, буде представлений в Раді Європи та найстарішому театрі Польщі
Название (сокращённое отображение): 
Історія Майдану буде презентована в Раді Європи та найстарішому польському театрі

Музично-театральний перформанс «Шлях до свободи», що розповідає голосами очевидців про Революцію Гідності, анексію Криму та перші місяці війни в Україні, у листопаді покажуть в Раді Європи та найстарішому польському театрі в Познані. Співавторками проекту стали українські співачки Леся та Галя Тельнюк, які 2015 року після виходу книги «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву» (ініціаторка видання – письменниця Оксана Забужко), об’єдналися з українськими митцями за кордоном і створили своєрідну музично-театральну сценографію доленосних для України подій. 
2018 року проект «Шлях до свободи» був відібраний на конкурсній основі Українським культурним фондом для його реалізації у Франції та Польщі. 
Головною особливістю «Шляху до свободи» є те, що він репрезентує складні теми демократичного вибору, революції, війни у мистецький спосіб і голосом реальних очевидців цих подій. Власне такий підхід дозволяє іноземному глядачеві зрозуміти на чуттєвому рівні події, що відбувалися в Україні, почути «живий голос» народу, що відстоює свою Гідність, бореться за свою Свободу. 
Попередні досвіди менш масштабних мистецьких акцій за участі Сестер Тельнюк – у Канаді, Німеччині, Франції – вчергове довели актуальність власне мистецького діалогу із закордонною публікою. Зокрема, у проекті використовуватимуться переклади французькою та польською мовами, щоб іноземний глядач міг не тільки пройнятися музичним контентом чи грою акторів, а й максимально зрозуміти текстові посили – як у свідченнях очевидців подій, так і в текстах українських поетів.
Леся Тельнюк: «Наш «Шлях до свободи» - це дуже важливий досвід співпраці – з іноземною публікою, перекладачами, дипломатами, державними та громадськими інституціями як в Україні, так і за кордоном, а також митцями. Зокрема,у мистецькому плані наш проект став фактично мультикультурними і багатонаціональним, адже у ньому беруть участь крім проекту «ТЕЛЬНЮК: Сестри», український актор Назар Стригун, канадсько-український актор, театральний і кінорежисер Григорій Гладій, один із найкращих французький колективів, який спеціалізується на виконанні камерної класичної та сучасної музики струнний квартет Quatuor Elisee (Париж). Більше того, у виставі звучить музика канадського композитора та скрипаля-віртуоза кримськотатарського походження Ескендера Бекмакбетова (Канада) – на сьогодні один із найавторитетніших композиторів-сучасників кримськотатарського походження. Запрошення виступити з проектом у Раді Європи – це наша маленька перемога, адже європейські дипломати матимуть можливість наживо чути, бачити, читати усіх нас – учасників, свідків, громадян України».
Пережитий особистісний досвід подій створює інший контекст для глядачів – не новинний потік, а власне живі історії, з перших вуст, від людей, які втрачали і любили, відтак цінність кожного свідчення в рази актуалізує сучасні проблеми України на шляху її демократичного вибору. Як прокоментувала проект Світлана Алексієвич, лауреатка Нобелівської премії з літератури 2015 року, ці історії є історією враженої душі, цим історіям вірять люди, бо вони написані не письменником, не істориком, а живими свідками. Ці історії для сучасної людини, «ошуканої телевізором і книгою», є джерелом перевіреним, якому довіряють.
Зважаючи на резонанс події 16 листопада, завдяки організаційній підтримці Постійного представництва України при Раді Європи та французько-українська ГО «МІСТ» («Mouvement InterCulTurel»), проект буде представлено в Раді Європи.  
У Познані (Польща) 19 листопада музично-театральний перформанс «Шлях до свободи» відбудеться на сцені найстарішого польського театру. У Познані організаційну та інформаційну підтримку надають також Почесне Консульство України в Познані та товариство «Пізнай сусіда» («Рoznaj Sasiada»), завдяки яким в цьому місті реалізовуються проекти, спрямовані на формування позитивного іміджу України як в культурному, так і в суспільно-політичному дискурсі. 
Відзначимо, що проект «Шлях до свободи» став одним із 298 проектів, який цього річ профінансує Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.   
 

Дата і час

19 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9