Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Музей Гетьманства
Название (сокращённое отображение): 
Музей Гетьманства

Muzey GetmanstvaМузей гетьманства – унікальний на сьогодні в Києві та Україні спеціалізований музейний заклад, експозиція якого присвячена історії української козацької державності ХVІІ–ХVIII століть, а також українських визвольних змагань 1917–1921 рр.

Будинок, в якому розташовано музей, давня місцева традиція називає «будинком Мазепи». Цю старовинну кам’яницю, характерну для архітектури козацької доби, було споруджено за часів перебування при владі гетьмана Івана Мазепи – на межі XVII–XVIII століть. Офіційно музей засновано у березні 1993 року.

Формування фондів розпочалось одночасно зі створенням музею. На сьогодні фонди музею нараховують близько 5 тисяч експонатів. За час роботи музею зібрано матеріали, що розкривають такі важливі теми в історії України, як національно-визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького, утворення козацької держави – Гетьманщини в середині XVII ст., державотворча діяльність гетьмана Івана Мазепи, розвиток української політичної думки на початку XVII ст., діяльність Пилипа Орлика та його еміграційного оточення, відновлення української державності у XX ст., Українська держава гетьмана Павла Скоропадського (1918 р.), протистояння Гетьманату і Директорії, спроба Директорії відновити УНР та відстояти її незалежність; діяльність української еміграції 1920–30-х рр.; іконографія українських гетьманів, гетьмансько-козацька тематика в історичній літературі, філателії, філокартії тощо; історія «будинку Мазепи».

Серед меморіальних комплексів значними є колекція матеріалів родини гетьмана Павла Скоропадського, подарованих гетьманівною Оленою Отт-Скоропадською, та матеріали Симона Петлюри, що надійшли з Праги від пані Олександри Сірополко.

Адреса: 04070, м. Київ, вул. Спаська, 16 Б

Тел.: (044) 462-52-90, 425-55-49

www.getman-museum.kiev.ua

 

Дата і час

11 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9