Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Митцям за соціальну акцію загрожує до 15 років позбавлення волі
Название (сокращённое отображение): 
Відбувся суд з обрання запобіжного заходу митцям Олексію Шемотюку та Олександру Горбаню, які 25 січня провели акцію з метою привернути увагу до незаконної споруди - Десятинного чоловічого монастиря Пресвятої Богородиці

28 січня, в суботу, відбувся суд з обрання запобіжного заходу двом митцям, архітекторам Олексію Шемотюку та волонтеру Олександру Горбаню. Їх було заарештовано за соціально-політичну акцію. 25 січня архітектори ззовні підпалили двері незаконної будівлі на Десятинній, на території історичної пам'ятки - Десятинного чоловічого монастиря Пресвятої Богородиці.

Слідство кваліфікувало цю акцію як спробу підпалу, хоча підпал таким чином неможливий.

Прокуратура просила про обрання запобіжного заходу - домашнього арешту.

Суддя, з порушенням Конституції України, протримавши хлопців більш 72 годин, з порушенням КПК обрала запобіжний захід, перевищуючи той, якого вимагав прокурор, і затримала митців на 60 діб під вартою в СІЗО або заставу в понад 2 млн гривень за кожного.

Результатом акції стало пошкодження фарби на двері.

Незаконна будівля, проти якої була спрямована акція, зареєстрована на Громадську Організацію "Фонд відродження Десятинного храма" як звичайний МАФ, при тому, не зареєстрована, як культова споруда або церква, ані в Міністерстві Культури, ані в КМДА.

Метою акції було пригорнути увагу суспільства до байдужості влади к незаконній забудові та захвату землі в заповідній зоні від імені та під егідою УПЦ МП.

 

Дата і час

19 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9