Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Мінкультури запрошує долучитися до формування державної політики в сфері культурно-мистецької освіти
Название (сокращённое отображение): 
У Києві 23-24 листопада відбудеться Міжнародна наукова конференція «Культурно-мистецька освіта на сучасному етапі: прагнення, виклики та перспективи». Науковий форум проводить Міністерство культури України

23-24 листопада 2017 року в Києві відбудеться Міжнародна наукова конференція «Культурно-мистецька освіта на сучасному етапі: прагнення, виклики та перспективи». Науковий форум проводить Міністерство культури України в рамках реалізації державної політики у сфері культурно-мистецької освіти як базису культурного розвитку суспільства та заходів Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на 2017-2020 роки.

Реформування освітньої сфери, яке сьогодні увійшло в свою найактивнішу фазу, безпосередньо впливає на майбутнє мистецької освіти в Україні, яку без перебільшення можна назвати нашим національним надбанням. За всі роки, відколи в Україні заговорили про освітні реформи, мистецька освіта не була окремим предметом уваги, в тому числі і на законодавчому рівні, будучи «вплетеною» в загальну систему. Годі було говорити про визначення специфіки мистецької освіти в освітньому законодавстві останніх десятиріч, все підпорядковувалося єдиній освітній структурі, яка в умовах централізованого управління не визнавала «інакшості» галузевих підсистем освіти.

Усе кардинально змінилося з набуттям чинності новим Законом України «Про освіту», який не тільки зафіксував спеціалізований статус, зокрема, мистецької освіти, але й містить інструменти для її реформування, підвищення якості та рівня доступності. Норми Закону стосуються всіх без винятку рівнів мистецької освіти, що дозволяє підходити до реформування цієї галузі системно.

Як і в інших освітніх галузях, в галузі культурно-мистецької освіти назріла потреба якісних змін, які неможливі без широкого обговорення з усіма зацікавленими сторонами та створення за результатами такого обговорення дорожньої карти для культурно-мистецької освіти в Україні на ближчу перспективу. Конференція є одним із елементів комунікаційної стратегії Міністерства культури в просуванні якісних змін в цій сфері.

Метою конференції є визначення напрямків стратегії реформування та розвитку культурно-мистецької освіти в Україні як цілісної системи для розроблення за участю стейкхолдерів та реалізації стратегії у середньостроковій перспективі.

Під час чотирьох сесій конференції будуть:

- презентовані та обговорені європейські моделі організації вищої мистецької освіти,

- презентовані стандарти вищої освіти спеціальностей галузі знань «Культура і мистецтво»,

- проведені дискусії щодо місця та ролі культурно-мистецьких коледжів в системі спеціалізованої освіти,

- презентована Концепція сучасної мистецької школи.

Участь у конференції візьмуть представники:

- Вищої школи музики імені Франца Ліста у Веймарі (Німечиина),

- Академії музики імені І. Я. Падеревського в Познані (Польща),

- Художньої академії Латвії,

- Тартуської професійної художньої школи (Естонія).

 

 

Дата і час

15 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9