Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагiна
Название (сокращённое отображение): 
Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагiна

Mykolaiv_Khud_MuzeyМиколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагина - один із визнаних центрів культури і естетичного виховання міста Миколаєва. Колекція музею нині налічує близько десяти тисяч експонатів, які є своєрідним художнім літописом України і багатьох інших країн.     

Музей розташований в одній з кращих будівель міста (вул. Велика Морська, 47), яке є пам'ятником архітектури другої половини XIX ст.

Музей був заснований в 1914 році як пам'ятник відомому російському художникові-баталістові. Його засновниками були члени місцевого суспільства любителів образотворчих мистецтв. Велику допомогу суспільству в цій справі надав И.Е. Ріпин, який високо цінував творчість В.В. Верещагина і вважав збереження пам'яті художника обов'язком і справою чести всіх співвітчизників і сучасників.      Перша колекція музею була розміщена в колишньому будинку гауптвахти військового відомства і включала твори, які були передані Академією витівок, Російським музеєм Олександра III в Петербурзі, а також особисті речі, які були прислані овдовілою В.В. Верещагина - Лідією Василівною.

Після Жовтневої революції збірка поповнилася творами з націоналізованих приватних колекцій, картинами Р.Г. Судковського, переданими в 1924 році з Очакова братом художника, творами радянських майстрів, які поступили зі Всеукраїнського комітету у справах мистецтв.

Напередодні Великої Вітчизняної війни 1941-1945 г.г. колекція музею налічувала майже тисячу творів. Але в роки тимчасової фашистської окупації музей був варварськи розграбований.

У 1945 році музей відновив свою роботу в невеликій старовинній садибі. Були знайдені деякі твори В.В. Верещагина, його особисті речі, роботи І.К. Айвазовського, Р.Г. Судковського, М.М. Антокольського і інших художників. Велику допомогу у формуванні післявоєнної колекції надали Київський музей російського мистецтва, Київський музей західного і східного мистецтва, Одеський художній музей. Впродовж 1970-1980 г.г. колекція  музею регулярно поповнювалася за рахунок надходжень з дирекції художніх виставок Міністерства культури СРСР, УРСР, Союзу художників СРСР, УРСР і інших організацій, а також з приватних колекцій. У 1983 році, на батьківщині відомого художника-мариніста Р.Г. Судковського - в м. Очакові - відкривається відділ НХМ ним В.В. Верещагина, де експонуються роботи художника. А в 1979 році був відкритий ще один відділ музею - Вознесенський художній музей Е.А. Кибріка. Унікальні збори робіт художника, що складаються майже з 2000 робіт, передала на батьківщину художника його вдова.   

У 1980-90 г.г. особлива увага при поповненні музею була наділена художнім традиціям краю. Отримуються роботи старих миколаївських художників Д.К. Крайнева, Р.С. Соколовського, С.М. Старчеуса, В.И. Фірсова і ін.      В даний час художній музей імені В.В. Верещагина володіє найбільшою і повною колекцією робіт сучасних миколаївських художників М.А. Ряснянського, В.И. Золотухина, Д.А. Антонюка, А.П. Завгороднего, Н.Ф. Дбайливого, И.Я. Булавіцкого, С.Ф. Сенкевіч, Н.А. Мандрікової-Дончик, В.С. Покосенко.

У 1986 році музей відсвяткував новосілля в новому просторому будинку. У його залах на другому і третьому поверхах розвернулася експозиція вітчизняного мистецтва, яка включає твори живопису, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, графіки. У окремому залі музею експонуються твори західноєвропейського мистецтва.      Музей з кожним роком поповнює свої збори, живе і розвивається, ведучи своєрідний художній літопис наший історії.

У 2002 році музей був відмічений золотою медаллю Російської Академії художеств і Добродійного фонду збереження спадку В.В.Верещагина за реставрацію творів художника,  збереження і популяризацію творчості майстра.     Колектив науковців Миколавеського обласного художнього музею ім. В.В.Верещагина  проводить величезну роботу по поповненню, вивченню і популяризації колекції. Щорічно в залах музею організовуються виставки з власних фондів, а також виставки з інших країн світу. Безліч творів експонуються на пересувних виставках в різних установах Миколаєва і області.

Контакти:

Адреса:

Україна, м. Миколаїв,

вул. Велика Морська, 47

Контактні телефони:

приймальня:

+38 (0512) 37 23 67;

науково-просвітницький відділ:

+38 (0512) 37 23 53

 

Дата і час

11 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9