Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької
Название (сокращённое отображение): 
Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької

opera_lvivПерший камінь у підмурівок театру було закладено у червні 1897 року. Проектував і зводив театр відомий у Європі архітектор Зигмунт Горголевський – автор багатьох монументальних споруд у Польщі та Німеччині.

Відкрився театр для глядача 4 жовтня 1900 р. Цього вечора в приміщенні театру відбувся показ прем"єри – лірико-драматичної опери "Янек" В.Желенського – про життя карпатських верховинців. Провідну партію співав український тенор Олександр Мишуга.

Львівську оперну сцену ощасливили виступами всесвітньовідомі виконавці – Олександр Бандровський, Гелена Рушковська – Збоїнська, Ян Кепура, Яніна Королевич-Вайдова, Джемма Беллінчіоні, Маттіа Баттістіні, Ада Сарі та ін. Яскраву сторінку в історії театру вписали співаки – українці: О. Любич-Парахоняк, О. Руснак, Є. Гушалевич, О. Носалевич, А. Дідур, О. Мишуга, М. Менцинський, С. Крушельницька та ін., мистецтво яких стало національною гордістю народу і дістало всесвітнє визнання.

З приєднанням Західної України до складу Союзу РСР Великий міський театр переіменовано на Львівський державний театр опери та балету з підпорядкуванням його Міністерству культури України.

 Після Другої світової війни в історію театру вписані імена тих, чия творчість сприяла утвердженню музично-сценічного осередку на західноукраїнських землях. У повоєнні роки за диригентський пульт оперного театру стали композитори львів'яни М. Колесса та А. Солтис. Митці – В. Скляренко, М. Стефанович, П. Кармалюк, В. Кобржицький, З. Гончарова, Н. Слободян, О. Сталінський,, Г. Ісупов, О. Поспєлов та ін. суттєво зміцнили творчий склад театру.

Для участі в окремих виставах запрошувалися народні артисти СРСР І.Козловський, Б. Гмиря, З. Гайдай, М. Литвиненко–Вольгемут, І.Паторжинський. У сторіччя від дня народження (1956 р.) великого українського письменника Івана Франка, театрові присвоєно його ім'я. У двохтисячному році, в ході святкування 100-річчя театру, на просьбу творчої інтелегенції Львова, театр Указом Президента України переіменовано на театр імені Соломії Крушельницької.

Львівський театр опери та балету ім. С. Крушельницької – складний творчий організм, в якому понад 500 осіб об"єднані спільною метою, але професійно поділені на цехи і колективи:

Симфонічний оркестр - 90

Солісти опери – 50

Хор – 60

Балетна трупа – 60 .

Львівський національний академіч­ний театр опери та балету ім. С. Крушель­ницької сьогодні - це великий творчий колектив, що має великі творчі здобутки, і, насамперед, це турбота про збереження сценічного життя української оперної і ба­летної класики. У репертуарі театру зараз 10 українських музично-сценічних творів. Важливо підкреслити, що такої кількості українських вистав немає в жодному аналогічному театрі України. Щодо опер зарубіжних композиторів, то більше десятка вивчені мовою оригіналу: "Отелло", "Аїда", "Травіата", "Набукко", "Бал-маскарад" Д. Верді, "Тоска", "Богема" і "Мадам Батерфляй" Д. Пуччіні, "Сільська честь" П. Масканьї та "Паяци" Р. Леонкавалло - італійською, "Кармен" Ж. Бізе - фр­цузькою, "Страшний двір" С. Монюшка - польською, "Іоланта" - російською.

Нещодавно театр здобув статус Націо­нального. Цю історичну для Львова подію 5 жовтня 2005 р. у дзеркальному залі перед працівниками театру проголосив Прези­дент України Віктор Ющенко, відзначаючи великі заслуги всього нашого колективу, високий виконавський рівень солістів, хору та оркестру.

 Розповідаючи про сучасні дні театру, не можна оминути його ходи в ногу з техніч­ним прогресом. Тут з'явилося електронне табло, яке, завдяки перекладові на рухомій стрічці, дає можливість українському гляда­чеві краще розуміти зміст опер, виконуваних іноземними мовами. Сцена збагатилася досконалим світлом із Японії (театр отри­мав його, вигравши грант у конкурсі серед багатьох театрів Східної та Центральної Єв­ропи). В театрі постійно триває оновлення,

удосконалення закулісної частини. Відре­монтовано і устатковано хоровий, балетний і репетиційний зали.

Працівники всіх цехів - і творчих, і тех­нічних - вкладають частку своєї душі для процвітання театру, який став їх долею, їх гордістю, їх щастям. Львів'яни радіють, що один з найкращих театр

Театр вшановує пам'ять про тих україн­ських митців, які в різні періоди його історії творили йому славу. У 2002 році в дзеркаль­ному залі було встановлено пам'ятник патронесі Львівської Опери Соломії Крушельницькій (скульптор Ярослав Скакун) - до 130-річчя від дня її народження. Портретну галерею доповнили бюсти співаків Олек­сандра Мишуги, Модеста Менцинського, художника Євгена Лисика, диригента Ярос­лава Вощака.

Адреса театру:

м. Львів, пр. Свободи, 28

Театральна каса:

+38(032) 235-65-86

+38(032) 260-13-60

Web: www.opera.lviv.u

E-mail: lvivopera@gmail.com

 

Дата і час

22 січня 2019 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9