Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Львівський історичний музей
Название (сокращённое отображение): 
Львівський історичний музей

Muz_Istorii_LvivЛьвівський історичний музей — один з найстаріших музеїв України, заснований в 1893 році. Вміщає понад 300 тисяч експонатів. Експозиція знайомить з історією міста Львова та галицьких земель від найдавніших часів до наших днів.

Музейні експозиції розташовані в пам'ятках архітектури XVI—XVIII ст. — будинках № 2,4,6,24 на площі Ринок та в колишньомуміському Арсеналі на вул. Підвальній, 5.

Львівський історичний музей заснований у 1893 р. До його збірки увійшли нечисленні пам'ятки, що зберігались у міському архіві, різних бюро магістрату, депозити і дари окремих громадян міста. Першим приміщенням музею стало архівне бюро в будинку Міської ратуші.

Кількість експонатів зростала, тому в 1908 р. магістрат купує для музею стародавню кам'яницю на площі Ринок, 6, де було відкрито Національний музей ім.короля Яна ІІІ. У 1918 році п'ять залів відведено для збірок міського Історичного музею.

У 1926 р. гміна Львова придбала для потреб музею ще один будинок - на площі Ринок, 4. Сюди було перенесено п'ятитисячну колекцію Історичного музею, відкриту для огляду 22 вересня 1929 р. 8 травня 1940 р. Історичний музей Львова й Національний музей ім. Яна ІІІ було об'єднано в одну установу - Львівський історичний музей.

Сьогодні тут зберігається понад 330 тис. музейних предметів. Найзначніші колекції музею - це матеріали археологічних розкопок, знаряддя праці, вироби львівських цехових майстрів, твори мистецтва, старовинні монети, ордени і медалі, зброя. У 1991 році утворено відділ історії Визвольних Змагань України.

Як і всі інші філіали Історичного музею велику цінність, окрім експонатів розміщених безпосередньо в залах, є і сам будинок. Будинок під № 6, був побудований в 1580 році греком Корняктом, який розбагатів на продажі вин. Споруда значно більша, ніж сусідні, має по шість вікон на поверсі, замість звичних трьох і вважається найкращою визначною пам'яткою львівського ренесансу.

На даху - аттик із семи кам'яних статуй, з фігурою короля посередині. На початку 17 ст. у будинку розміщувався орден черниць-кармеліток босих. З часом монастир збіднів і продав будинок Якубу Собеському. До кінця 17 ст. будинок належав Собеському і використовувався як тимчасова королівська резиденція Яна ІІІ Собеського.

Важливою подією, яка відбулася в цих залах, було підписання в 1687 році мирного договору між Польщею і Росією, який розділив Україну на Лівобережну і Правобережну.

З часом будинок переходить у власність польського гетьмана Станіслава Жівуцького, тоді князя Конінського, а в кінці 19 ст. - Любомірських, які в 1908 році за заповітом князя Конінського передають цей будинок місту як Національний музей імені Яна ІІІ Собеського. У 1939 році музей перейменований в Львівський історичний музей.

Перший поверх є перлиною ренесансного стилю. А також там міститься готична кімната, єдина, яка залишилася ще з часу життя Корнякта і не була змінена в результаті багатьох перебудов всіх наступних власників. Зараз в її приміщенні розташований магазин антикваріату. На другому поверсі знаходяться, так звані, Королівські зали, в яких розгорнена виставка «Історичні коштовності». Виставка представляє унікальні визначні пам'ятки XVII — XVIII ст. з фондових збірок музею — меблі, живопис, старовинний годинник, музичні інструменти, художні вироби з скла і фарфору, рідкісні ордени і заслуги. Перший і третій поверхи використовуються під різні експозиції і тимчасові виставки.

Саме у будинку під № 6 знаходиться Італійський дворик, характерний для стилю італійське палаццо. Тут відвідувачі музею або просто жителі і гості Львова можуть приємно провести час в затишній кав'ярні просто неба, будучи повністю захищеними від звуків сучасного міста.

Музейні експозиції розташовані в пам'ятках архітектури XVI-XVIII ст. - будинках № 4, 6, 24 на площі Ринок та в колишньому міському Арсеналі на вулиці Підвальній, 5.

Історія західноукраїнських земель у найдавніші та середньовічні часи відображена в експозиції будинку 24 на площі Ринок. Тут можна ознайомитись з матеріалами про заснування міста Львова, діяльність давньоруського князя Данила Галицького, довідатись про боротьбу українського народу під проводом Богдана Хмельницького.

Боротьбі українського народу за свою державність у XIX - XX ст. присвячена експозиція відділу нової та новітньої історії України, яка знаходиться в будинку на площі Ринок, 4.

У Королівських залах будинку на площі Ринок, 6, експонується виставка історичних коштовностей, на якій представлені меблі, годинники XVIII ст., колекція художнього срібла, унікальна збірка старовинних орденів тощо.

У колишньому міському Арсеналі - пам'ятці архітектури XVI ст. представлена старовинна зброя близько 40 країн світу ХІІІ - поч. ХХ ст.

На початку 1990-х років створено філіал Львівського історичного музею - музей "Літературний Львів першої половини ХХ ст." (вулиця Гвардійська, 18), відкрито нові відділи у містах Броди іПеремишляни, музей історії давньоруського міста Звенигорода, музей провідника ОУН полковникаЄвгена Коновальця в с.Зашків на

Жовківщині, музей Петра Сагайдачного в с.Кульчиці Самбірського району, Державний історико-культурний заповідник "Тустань" Відділ історії Визвольних Змагань України представлено на виставці в будинку 4 на площі Ринок. його експозиція демонструє українські воєнні пам'ятки Українських Січовихкраїнських Націоналістів (ОУН) міжвоєнного часу, комплекси матеріалів - листівки, жетони Бойового Фонду, підпільні видання, які розповідають про  Стрільців часів І світової війни, Української Галицької Армії, документи підпільних організацій - Української Військової Організації (УВО), Організації Уборотьбу Української Повстанської Армії (УПА), збройного підпілля ОУН, Української дивізії "Галичина" - 1-УД - УНА, матеріали Української Головної Визвольної Ради (УГВР).

Контакти:

Україна, м.Львів, площа Ринок, 6

Адреса: м. Львів, пл. Ринок, 6

Телефон: (+38 0322) 274-33-04

Факс: (+38 0322) 272-06-71

Ел. адреса: lhm@icmp.lviv.ua

http://www.lhm.lviv.ua

 

Дата і час

11 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9