Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Леонід Ушкалов: «Українська культура часів Шевченка»
Название (сокращённое отображение): 
Національний музей Тараса Шевченка запрошує 21 квітня на відкриту лекцію «Українська культура часів Шевченка», яку прочитає відомий шевченкознавець, професор Леонід Ушкалов. Він також є автором абетки-енциклопедії «Шевченко від А до Я»

У п’ятницю, 21 квітня, в Національному музеї Тараса Шевченка відомий шевченкознавець, професор Леонід Ушкалов прочитає відкриту лекцію «Українська культура часів Шевченка». 

Ця подія відбудеться з нагоди виходу абетки-енциклопедії «Шевченко від А до Я», яку написав Леонід Ушкалов, проілюструвала Анастасія Стефурак, а видало «Видавництво Старого Лева».

Професор Леонід Ушкалов познайомить аудиторію з Тарасом Григоровичем, його середовищем, покаже контекст у якому жив, творив і зростав Кобзар. Він розповідатиме про Шевченка з неочікуваних точок зору, зосередившись на ньому як на людині, що має свої смаки та уподобання, та показавши наскільки він вагомий у світовому контексті, а не лише українському.
«Шевченко від А до Я» - продовження серії абеток-енциклопедій «Видавництва Старого Лева», у якій відомих діячів української культури показано з неочікуваного і дуже людяного боку. Це неймовірної краси арт-бук для родинного читання, завдяки якому і діти, і дорослі дізнаються не лише біографію талановитого живописця, ґравера, прозаїка, драматурга, співака, актора, скульптора, фотографа Тараса Шевченка, а полюблять його так, як можна любити друзів. Адже цікавим і близьким Тараса Шевченка роблять не тільки (і не стільки) біографічні дати - народився, виріс, написав, помер -а значно інтимніші речі: смаки, думки, уподобання...

Яка була улюблена пора року у Шевченка? У які очі він полюбляв заглядатися - карі, блакитні, а, може, зелені? Про що він думав, дивлячись на зорі? Про все це є у книжці, яка впорядкована за ключовими словами, розміщеними за абеткою. Кожне слово (кіт, чай, зорі, тополя, Україна і тд.) - ключі до біографії і життя Шевченка.

«Ця книжка – це яскрава картина життя, сповнена світла, радості, любові, віри й надії, а ще – відкритості до світу, - говорить Леонід Ушкалов. - І, мені здається, художниця Анастасія Стефурак дуже тонко відчула оцю мою основну настанову й зуміла втілити її в просто розкішний візуальний ряд. Я давно мріяв про таку книжку».

Довідка

Професор Леонід Ушкалов - український літературознавець і письменник, доктор філологічних наук, професор кафедри української та світової літератури Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди. Автор численних академічних праць в галузі української літератури, філософії та богослів’я. Відомий знавець Тараса Шевченка та Григорія Сковороди. Торік у Видавництві Старого Лева вийшла його книжка літературознавчих есеїв «Що таке українська література».

 

Дата і час

24 травня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9