Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Лекція з історії народного вбрання: Буковина та Західне Поділля
Название (сокращённое отображение): 
Лекція “Придністров’я І: Буковина та Західне Поділля” відбудеться 18 листопада в Національному центрі народної культури "Музей Івана Гончара" у рамках лекторію про традиційне народне вбрання

Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара" продовжує лекторій про традиційне народне вбрання та запрошує 18 листопада о 15:00 на лекцію “Придністров’я І: Буковина та Західне Поділля”.

Формат: Демонстрація процесу одягання традиційного вбрання, що супроводжується цікавими фактами з джерел та “з поля”.

Факти про: складові українського народного строю, орнамент, колорит та форми одягу, стійкість традиції.

Тези: Регіональні особливості єднають етнос в один народ, самобутній та самодостатній.

Теги: Поезія традиційного побуту; цінність вища за ціну.

Лектор: Олександра Сторчай, старший науковий співробітник НЦНК Музей Івана Гончара

Історія: “Далеко від осередків культури, осторонь від світового гамору і досі тілько мало діткнений великими питаннями і проблємами, які потрясають західною Європою, лежить на скрайнім сході австро-угорської монархії малий коронний край Буковина. Корінна людність сего краю Русини та Румуни, а культура єго стоит на високім степені. Потреби буковиньского мужика не великі, майже всі може він заспокоїти дома працею своїх рук і добутками зі свого поля”.

Про колір: яскраве різнобарв’я на Буковині та темна колористика на Поділлі.

Про орнамент: порівну використовували узори геометричні та рослинні.

Словник: 

Горбатка, або опинка – чотирикутний шматок червоної або чорної вовняної тканини домашнього виготовлення, що заміняє спідницю; по полю перенизаний різнокольоровими смужками, золотими чи срібними нитками; по краю часто доповнювався гачкованим мереживом. Нижні кінці горбатки загорталися і затикалися за пояс, щоби не заважали під час ходи і роботи.

Ширинка – хусточка з полотна, переважно квадратної форми, величиною від 50 до 60 сантиметрів; в її чотирьох кутах вишивали геометричну або стилізовану квітку, краї були підрублені яскравою волічкою (вовняною ниткою). Таку ширинку кожна дівчина вишивала своєму молодому, а він затикав її на весіллі за пояс.

Гердан – плетінка з бісеру, вузька або широка, гладенька або на однім кінці зубчаста. Гердани носять дівчата на шиї або на голові, а парубки прикрашають ними свої капелюхи.

Тайстра – вовняна торба, ткана килимовою технікою на різні узори, ручкою слугувала пришита крайка. Носили тайстру як жінки, так і чоловіки.

 

 

Дата і час

11 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9