Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Лекція Алєксєя Юрчака «Тіло Леніна між біохімією та мистецтвом»
Название (сокращённое отображение): 
Лекція Алєксєя Юрчака «Тіло Леніна між біохімією та мистецтвом» відбудеться у Синій залі Будинку кіно в рамках проекту «Київський Інтернаціонал – ’68 СЬОГОДНІ» 25 травня

 Радянський комуністичний проект був організований навколо «ленінізму» – дискурсивного й матеріального конструкту, що складався із текстів та цитат Леніна, образів та скульптур, а також тіла Леніна у Мавзолеї. Як владний центр суверенітету, «ленінізм» був постійним та вічним. Це було єдине фізичне тіло і тіло знань, в якому не можна було сумніватися та виходити за його межі в рамках радянського політичного дискурсу. Насправді, щоб залишатися «тим самим», ленінізм постійно змінювався і перевинаходився протягом радянської історії: ленінські тексти цитували неправильно і цензурували, ленінські образи вигадували й ретушували, а фізичне тіло Леніна ре-формували та ре-бальзамували. Тим часом, біохімічна наука, що підтримувала й трансформувала тіло Леніна, залишалася в центрі цієї тривалої політичної реконструкції.

В своїй лекції «Лабораторія майбутнього: тіло Леніна між біохімією та мистецтвом» Алєксєй Юрчак розповість про те, як виглядає «ленінізм» з точки зору біохімії з її біолабораторіями, хімічними тестами та анатомічними процедурами й те, як політичне, мистецьке та біологічне перетинаються в цьому унікальному проекті. А також погляне з цієї перспективи на сучасні іконоборчі рухи, спрямовані на образи Леніна.

Алєксєй Юрчак – американський антрополог російського походження, професор на факультеті антропології Університету Каліфорнії, Берклі. За свою книжку «Все було назавжди поки не закінчилось: останнє радянське покоління» отримав Премію Вейна С. Вучинича (2007) та премію «Просвітник» (2014). Зараз працює над дослідженням унікальної біохімічної науки, що підтримує тіло Леніна в московському Мавзолеї.

Лекція відбудеться у Синій залі Будинку кіно в рамках проекту «Київський Інтернаціонал – ’68 СЬОГОДНІ» 25 травня о 19:00.

Мова лекції — російська.

 

Дата і час

24 січня 2019 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9