Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Красиві двадцятилітні. Тизер
Название (сокращённое отображение): 
Відкриттям VIІI Міжнародного фестивалю Книжковий арсенал стане вистава «Красиві двадцятилітні. Тизер» режисерки Тамари Трунової. Драматург: Дмитро Левицький

30 травня о 19:00 в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький  Арсенал» відбудеться прем’єра вистави «Красиві двадцятилітні. Тизер».

Здається, автобіографія як літературний жанр має найбільш оманливі форми вираження реальності. Тим паче, коли до фікційності життя автора додається його бажання говорити від імені цілого покоління. Роман польського письменника Марека Гласко «Красиві. Двадцятилітні» — один із таких творів, де постать автора й голос покоління сягають своєї найбільшої умовності.

Роман повниться розповідями про подорожі світом, тугою за Батьківщиною, розчаруваннями та зневірою, на які таке багате емігрантське життя. Гласко випало прожити недовго, він наклав на себе руки у віці 35 років. У романі Гласко неодноразово повертається до теми Польщі, «якої ніколи не було». Схоже, він писав не про минулу Польщу, а про уявну чи то пак, майбутню.

Текст вистави «Красиві двадцятилітні. Тизер» — своєрідна інтерпретація роману польського письменника та працює як парафраз до теми втраченого покоління, розбитих ілюзій і невідомості. Цей «тизер» — обіцянка історії, репетиція майбутнього.

Виставу можна сприймати як ретроспективний погляд на завтрашній день, у якому ми вже опинились. У певному сенсі кожне нове покоління — це проект майбутнього. На що перетворюються його погляди й прагнення, як вони видозмінюються з часом? Вистава «Красиві двадцятилітні. Тизер» спробує це з’ясувати.

Вирішальною в створенні вистави стала зустріч драматурга Дмитра Левицького зі своїми польськими друзями на могилі Гласко на варшавському кладовищі Повонзкі — місці перепоховання письменника. Серед певного кола варшавської молоді існує негласна традиція вшановувати день пам’яті мертвих на могилі Гласко. Це специфічний акт пам’яті, який дозволяє відстежити, як у минулому уявлялося майбутнє. Символічно, що зустріч відбувається на кладовищі.

Драматург: Дмитро Левицький

Режисерка: Тамара Трунова

Текст грають актори:

Віталій Ажнов

Олександр Рудько

Марія Бруні

Карен Варданян

Mіра Жучковаї

Андрій Волошин

Вікторія Єфименко

Дизайн афіші: Іра Костишина

Вистава відбувається в межах фокус-теми VIІI Міжнародного фестивалю Книжковий арсенал — «Проект майбутнього». Кураторка фокус-теми головна редакторка KORYDOR – Віра Балдинюк.

 

Дата і час

24 січня 2019 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9