Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Концерт "Від тексту: знаки та звуки"
Название (сокращённое отображение): 
Завтра, 5 жовтня, у Концертній залі Національної спілки композиторів України в рамках міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест» відбудеться концерт «Від тексту: знаки та звуки» у виконанні Sed Contra Ensemble

Тісна взаємодія між літературою та музикою є одним з найзначніших чинників, що надихав композиторів-класиків минулих століть. 

Літературоцентричність є властивою й для музики нашого часу, а твори із підзаголовками «… після прочитання», «…присвята», «… за мотивами» тощо, входять до творчого доробку багатьох сучасних композиторів. Вони нерідко звертаються до літературних джерел або постатей авторів, адже одним з найсуттєвіших носіїв позамузичних змістів є література.
Презентована концертна програма є переконливим свідченням на користь міцного зв’язку між музикою та літературою та детальним розкриттям обабічних відношень між цими мистецькими галузями. 
Слід зазначити, що лише один твір з пропонованої добірки містить вокальну партію, тобто має фактичний зв’язок з поетичним словом. Основою ж концерту є інструментальна (в тому числі електроакустична) музика українських та зарубіжних композиторів, яка представляє авторське переосмислення відомих літературних текстів.
У програмі – світові та українські прем’єри двох зарубіжних та трьох вітчизняних композиторів. Вінко Глобокар звертається до тексту німецького драматурга і поета Бертольта Брехта (1898 – 1956), переосмислюючи його через символічні знаки, в свою чергу Александра Слиж для власного звукового простору використовує фрагменти з прози своєї співвітчизниці – цьогорічної лауреатки Букеровської премії Ольги Токарчук (нар. 1962). Вірш «Короп» визначного українського поета Олега Лишеги (1949 – 2014) стає основою до твору Алли Загайкевич.
Одразу два твори програми мають доволі рідкісне жанрове значення. Мова йде про Книгу «Book of Nonsense» на слова англійського поета Едварда Ліра (1812–1888), написану композитором Віталієм Вишинським, та Книгу для 4-х струнних «Музика Еріха Занна» за мотивами однойменного оповідання американця Говарда Лавкрафта (1890–1937), роботу над якою композитор Олексій Войтенко продовжував 14 років. Обидві Книги ще готуються до повного прем’єрного виконання в Україні, нині ж у концерті будуть продемонстровані фрагменти з них. 
В цей вечір ансамбль виступить у складі: Сергій Вілка (флейта), Дмитро Пашинський (кларнет), Тарас Кузик (фагот), Анастасія Сабадаш (перкусія), Ярослава Скірська (скрипка), Анастасія Кулева (альт), Денис Карачевцев (віолончель), Назар Стець (контрабас), Валерія Шульга (фортепіано), солістка –Тетяна Журавель (сопрано).
 

Дата і час

10 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9