Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Комітет Ради підтримав перейменування двох областей
Название (сокращённое отображение): 
Депутати підтримали перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, а Кіровоградської на Кропивницьку. Проект Закону буде винесено на розгляд у сесійну залу

 Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, а Кіровоградської на Кропивницьку.

Про це повідомив Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, який був присутній на засіданні.

Проект Закону про внесення змін до статті 133 Конституції України буде винесено на розгляд у сесійну залу.

У листі до Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Інститут обґрунтував необхідність перейменування цих областей.

У листопаді 2015 року відбулися громадські слухання, на яких ухвалили пропозицію перейменувати Кіровоградську область на назву, похідну від нової назви обласного центру - Кропивницький.

Щодо Січеславської області, то варто зазначити, що ця територія нерозривно пов’язана з історією українського козацтва та з його адміністративно-військовою організацією у вигляді Січей. На цих землях в XVI‒XVIII століттях розташовувалося 5 з 8-ми запорізьких січей - Томаківська, Базавлуцька, Микитинська, Чортомлицька та Покровська, які стали важливими складовими формування українського етнічного простору де відбувалися національно-визвольні змагання українського народу. Впродовж 1918‒1919 років нинішнє місто Дніпро мало неофіційну назву Січеслав, яка наразі є другою неофіційною назвою Дніпра за рейтингом симпатій мешканців міста.

Інститут підтримує обґрунтування народних депутатів України, авторів законопроекту про перейменування Кіровоградської області на «Кропивницьку» та Дніпропетровської на «Січеславську».

 

Дата і час

20 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9