Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Коло Дзиґи: «Турксиб» feat Bronnt Industries Kapital (UK)
Название (сокращённое отображение): 
4 жовтня Національний центр Олександра Довженка представить авангардистський шедевр Віктора Туріна «Турксиб» (1929) у живому супроводі від інді-проекту з Бристоля – Bronnt Industries Kapital (Велика Британія)

4 жовтня в рамках започаткованого Довженко-Центром циклу відреставрованого кіноавангарду «Коло Дзиґи» представить авангардистський шедевр Віктора Туріна «Турксиб» (1929) у живому супроводі від інді-проекту з Бристоля – Bronnt Industries Kapital (Велика Британія).

Розпочнеться перформанс о 19:00 на Сцена 6 Довженко-Центру (м. Голосіївська, вул. Васильківська, 1).

Документальна стрічка про будівництво Туркестано-Сибірської магістралі – нарівні з «Людиною з кіноапаратом» Дзиґи Вертова - вважається найяскравішим зразком документального кіноавангарду радянського періоду.

«Турксиб» цікавий не тільки новаторським монтажем і операторською роботою, але також фабульною драматургією, якій підпорядковано ритм фільму. Авторами різних версій сценарію виступили такі відомі теоретики кіно як Віктор Шкловський, Олександр Мачерет, Єфим Арон і сам Турін.

Неосяжні простори середньоазійських пустель, бавовняні плантації, середньовічний побут місцевого люду – все це показано у фільмі з непідробним ліризмом і вишуканістю. Залізниця, що має з’єднати Азію й далекий Сибір, стає магістраллю зустрічі цивілізацій, якою технічний прогрес невблаганно вторгається в медитативну пастораль мирних казахів.

«Турксиб» справив величезний вплив на розвиток британського документального кіно й здобув у Британії культовий статус.

Відреставрований Британським кіноінститутом (British Film Institute) у 2011 році, «Турксиб» є реконструкцією британської версії фільму, змонтованої у 1930 році документалістом-експериментатором Джоном Ґрієрсоном (John Grierson). Британська версія, що відрізняється від радянської стрункішим і логічнішим монтажем, більш як на 10 хвилин довша за оригінальну: вочевидь, із цензурних міркувань фільм було перемонтовано в СРСР.

Bronnt Industries Kapital – музичний інді-проект із Бристоля, створений продюсером і мультиінструменталістом Ґаєм Бартеллом (Guy Bartell). В арсеналі проекту – кілька студійних альбомів, серед яких:«Virtuteet Industria», «Häxan» і«Hard for Justice», випущені обмеженим накладом на британських і німецьких незалежних лейблах. Альбом «Häxan» (2007) був створений як саундтрек до однойменного культового шведського німого фільму. Бартелл підкреслює своє захоплення італійськими кримінальними фільмами, низькобюджетними трилерами та документальним кіно, які вплинули на створювану ним музику.

\У 2015 році саундтрек до «Турксибу» ліг в основу четвертого альбому Bronnt Industries Kapital, який вийшов на "I Own You Records".

 

 

Дата і час

16 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9