Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва
Название (сокращённое отображение): 
Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва

Opera_Kiev_DytКиївський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва — театр у Києві, був створений у 1982 році під назвою Державний дитячий музичний театр. Театр став першим (і наразі єдиним) в Україні та другим у світі подібного профілю.

1 лютого 1985 року театр відкрився оперою «Зима і Весна» фундатора української музики Миколи Лисенка.

1998 року театр одержав власне приміщення по вул. Межигірській (Поділ) і отримав назву Київський державний музичний театр для дітей та юнацтва. У 2002 році за видатні заслуги у розвитку мистецтва та з нагоди 20-річчя театру було надано статус академічного. Від 2005 року назва театру – Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва.

Театром здійснено постановки понад 100 вистав, з них 40 поставлено вперше. Театр щомісяця представляє від 20 до 25 вистав. У репертуарі театру - опери, балети, мюзикли, музичні казки, симфонічні та вокально-симфонічні програми та концерти. У складі колективу - оперна та балетна трупи, симфонічний оркестр, хор.

Від 2009 року до складу театру входить трупа „КИЇВ МОДЕРН-БАЛЕТ”, очолювана балетмейстером Раду Поклітару.

Творцям вистави «Пастка для Відьми» присуджено Національну премію України імені Тараса Шевченка у номінації «за кращий твір для дітей та юнацтва». Театральну премію «Київська пектораль» присуджено виставам «Візок тата Жюньє» (1998), «Як козаки змія приборкували» (2002), «Кощій безсмертний» (2003), «Мауглі» (2004), «Білосніжка та семеро гномів» Б.Павловського (2007), «Перси Тіресія» Ф.Пуленка (2011).

Оперну трупу театру було створено у 1984 році. Всього за роки творчої діяльності було поставлено понад 30 оперних вистав. У складі оперної трупи театру понад 30 солістів-вокалістів.

Балетна трупа театру була створена у 1984 році. У 1998-2005 головним балетмейстером театру був народний артист СРСР, народний артист України, лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка Валерій Ковтун (1944-2005). 2005-2009 роках колектив очолював народний артист України Віктор Литвинов. З 2010 року – художній керівник балету – народна артистка України Тетяна Боровик. У балетному репертуарі театру понад 30 вистав та концертних програм. У складі трупи 80 артистів балету.

Симфонічний оркестр театру було створено у 1984 році. Його засновником та першим головним диригентом театру був народний артист України, професор Євген Дущенко. Від 2005 року оркестром керує відомий український диригент – народний артист України Олексій Баклан. З 2008 року Олексій Баклан є художнім керівником театру, а головний диригент театру – Анатолій Бойченко. У симфонічному оркестрі театру понад 70 музикантів.

Хор театру було створено у 1984 році. Його засновником та першим керівником був видатний Маестро хорового мистецтва – народний артист України, професор Михайло Кречко (1925-1996). Хор є лауреатом Міжнародного конкурсу у м. Слайго (Ірландія). Колектив традиційно виступає не лише у театральних виставах, а й у концертах як академічний хор, виконуючи твори широкого жанрового діапазону.

Сьогодні головний хормейстер театру – Анжела Масленнікова. У репертуарі хору український та російський фольклор, духовна музика, твори вітчизняних та зарубіжних авторів, яскраві фрагменти з кращих опер світової класики, сучасна музика. Хор театру з великим успіхом гастролював у Італії, Іспанії, Ірландії, Словенії, Нідерландах, Росії, брав участь у міжнародних проектах із хорами та диригентами з різних країн світу в Україні, Італії та Нідерландах.

Зараз у репертуарі театру понад 60 вистав. Це твори української, російської, світової оперно-балетної класики, твори сучасних вітчизняних та зарубіжних композиторів. Оперний репертуар представлений різноманітними виставами від музичних казок для найменших «Зайчик-листоноша» І.Якушенка та «Чарівна музика» М.Мінкова до серйозної оперної класики, як приміром, «Ріголетто» Дж.Верді, а діапазон балетних вистав включає багато назв від «Петрика і Вовка» на музику С.Прокоф’єва та «Дюймовочки» Ю.Русинова до знаменитих шедеврів, таких як «Лебедине озеро», «Спляча красуня», «Лускунчик» П.Чайковського, «Жізель» А.Адана, «Ромео і Джульєтта» С.Прокоф’єва, «Спартак» А.Хачатуряна та ін. На сцені театру кияни можуть послухати такі класичні опери як «Казка про царя Салтана», «Кощій безсмертний» та «Ніч перед Різдвом» М.Римського-Корсакова, «Дитя і чари» М.Равеля, а також зустрітися із героями сценічних прочитань відомих з дитинства книжок – у опері «Історія Кая та Герди» С.Баневича, балетах «Горбоконик» Р.Щедріна, «Мауглі» О.Градського...

Окрім участі у виставах хор та симфонічний оркестр театру мають і великий концертний репертуар, що охоплює різноманітні стилі та епохи. Серед концертного репертуару хору та симфонічного оркестру театру «Реквієм» В.А.Моцарта, симфонія № 9 Л.Бетховена, «Стабат Матер» Дж.Россіні, сценічна кантата «Карміна Бурана» К.Орфа, симфонічні концерти «Музика сім’ї Штраусів» та «Симфонічна феєрія», концерт хору «Хорові арабески».

Адреса:

вул. Межигірська, 2?, Київ, 04070, Україна

Приймальня директора:
+38-044-425-30-15

Директор-розпорядник:
+38-044-?425-34-97

Pr-менеджер:
+38-044-?425-31-16

Сектор глядача:
+38-044-?501-10-44

Адміністратори:
+38-044-?425-87-66

Каса:

+38-044-?425-42-80

http://musictheatre.kiev.ua

 

Дата і час

21 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9