Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Кількість жертв Голодомору-геноциду в Україні намагаються штучно применшити, - науковці
Название (сокращённое отображение): 
Дослідники Голодомору в Україні заявляють про спроби окремих істориків насадити думку українському та світовому співтовариству про значно меншу кількість жертв злочину сталінського режиму - геноциду українців

Дослідники Голодомору в Україні 1932-1933 років заявляють про спроби окремих істориків насадити думку українському та світовому співтовариству про значно меншу кількість жертв злочину сталінського режиму - геноциду українців, аніж це вказано в багатьох дослідженнях іноземних та українських науковців. Про це йшлося під час відкриття виставки «Голодомор мовою цифр» в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору».

Основна мета виставки - привернути увагу до проблеми різних кількісних показників жертв Голодомору в Україні і попередити спроби заперечення факту геноциду проти українців в 1932-1933 роках.

«Назвати точну кількість жертв Голодомору-геноциду проти українського народу не може жоден історик. Причини лежать спершу в запереченні самого злочину, а пізніше – в приховуванні архівних джерел і свідомого фальшування статистичних матеріалів радянською владою, а тепер і її правонаступницею – Росією.

Вже кілька років поспіль ми бачимо намагання окремих науковців поставити крапку у питанні: «А скільки ж було убито в роки Голодомору?». І при чому цю крапку хочуть поставити біля втрат у кількості 3,9 мільйонів. Ми вирішили підготувати виставку, яка покаже різні підходи та різні оцінки втрат від Голодомору, починаючи з 1933 року і по 2018», - розповіла директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», кандидат історичних наук Олеся Стасюк.

Виставка говоритиме з відвідувачем цифрами офіційної радянської статистики, в тому числі покаже результати всесоюзних переписів 1926 року, репресованого – 1937 року, сфальшованого - 1939 року. Наведені погляди сучасників та свідків того злочину: тих, хто вижив під час Голодомору, іноземних журналістів і дипломатів, українських і московських демографів, істориків, а також численних дослідників.

За словами організаторів виставки, радянські історики називали 3,9  мільйонів жертв Голодомору в Україні. Проте пізніше, відколи засекречені документи з державних архівів колишньої УРСР стали доступні і дослідники почали ширше вивчати злочин радянської влади проти українського народу, – науковці говорять про кількість жертв від 6,8 до 7,5 мільйонів осіб. Водночас, німецькі та італійські дипломати у звітах тих часів згадують про 10 і більше мільйонів людських втрат.

«На жаль є група науковців, сучасників, які починають знову говорити про 3,9 мільйонів жертв Голодомору в Україні. І вони вважають свою думку єдино правильною. Важливо, що ця ж цифра (3,9 мільйонів жертв) співпадає з даними радянських науковців, які спершу взагалі заперечували злочин радянської влади проти українців.

Голодомор 32-33 років повністю відповідає міжнародній конвенції 1948 року про геноцид. Радянська влада мала намір знищити український народ. Окрім того, Голодомор визнаний геноцидом українців відповідно до рішення українського суду.

На виставці «Голодомор мовою цифр» ми наводимо цитати і дані як організаторів Голодомору, так і науковців, які досліджували і писали про цей злочин. 6,8 – 7 – 10 мільйонів, близько третини тодішнього населення України: називають різні цифри жертв. Але об’єктивна цифра – близько 7 мільйонів вбитих голодом українців», - розповів голова Громадського комітету з вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду Іван Васюник, який вже 20 років займається справою збереження пам’яті та поширення інформації про історію Голодомору.

Науковці закликали продовжувати дослідження Голодомору в Україні 1932-1933 рр., а також звернулись до влади з проханням відновити, розпочату в 2008 році, роботу над Національною книгою пам’яті – перевидати мартиролог, до якого занесено імена жертв Голодомору. Окрім того, генеральний директор музею «Меморіал жертв Голодомору» Олеся Стасюк анонсувала всеукраїнський семінар для директорів, методистів шкіл на предмет викладання історії Голодомору в школах, який є спільним проектом Міністерства освіти і науки України та Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».

 

 

Дата і час

11 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9