Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Художник степу. Виставка пам'яті Володимира Падуна
Название (сокращённое отображение): 
З 21 вересня по 7 жовтня в Музеї української діаспори триватиме виставка «Художник степу» пам’яті українського митця Володимира Падуна з міста Дніпро. Його національне мистецтво не було гідно поцінованим в радянський час

21 вересня 2018 року в Музеї української діаспори відбудеться відкриття виставки «Художник степу» пам’яті українського митця Володимира Падуна (1942-2016) з міста Дніпро.

Володимир Падун увійшов в українське мистецтво як неординарна й колоритна постать за своєю творчістю, харизмою, світосприйняттям. Усі, хто його оточував, не могли не відчути на собі його впливу, його внутрішньої сили й глибини проникнення в символіку національного буття українців. «Його сформували козацький дух предків, «дике поле», жага до життя, прадавні вірування, безмежна любов до Батьківщини. Йому як представнику місцевої так званої «ігренської школи» були притаманні захоплення українськими краєвидами, обожнення природи, прагнення розкрити її таємниці, дійти до суті божественного замислу, осягнути космічні закони краси і гармонії. Його пейзажі, написані на основі вивчення натури, перетворювались у знаково-філософські образи», – говорить Олена Годенко-Наконечна, кандидат мистецтвознавства, член НСХУ.

В. Падун цінував і колекціонував зразки народного побуту, зокрема художнього знакового розпису старих майстрів Петриківки, відомого центру народних промислів. Мотиви його полотен і акварелей просякнуті народними інтонаціями і національним колоритом, у творах відчувається життєдайна сила, мажорне піднесення, язичницький пантеїзм. Художник не стільки знайомився з народною творчістю, скільки її досліджував – вивчав витоки, нюанси знакового письма, осягав основи будови форми. Усе це відображувалось як в його пейзажах, так і лінійно-абстрактних «смугастих» композиціях, сповнених ментальних символів-кодів, що їх творила українська нація протягом тисячоліть.

Його національне мистецтво не було гідно поцінованим в радянський час. Лише в період «перестройки» та незалежності воно увійшло в публічний простір – художник став учасником багатьох виставок, членом Національної спілки художників, був запрошений до художнього училища викладати «джерельне знакове письмо».

Для В. Падуна національне не було зовнішнім атрибутом, воно – у світовідчутті, в образно-пластичному строї, у ментальній сутності образу. От чому навіть абстраговано-орнаментальні композиції останнього періоду його творчості, коли відбулися помітні зміни в його авторській манері, також сприймаються як втілення народного світобачення. Між тим, істинно національне стає фактом світового мистецтва.

Виставка Володимира Падуна  «Художник степу» триватиме з 21 вересня по 07 жовтня 2018 року в Музеї української діаспори.

 

Дата і час

12 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9