Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Iвано-Франкiвський художній музей
Название (сокращённое отображение): 
Iвано-Франкiвський художній музей

Ivano_Frankivsk_Khudojniy_MuzeyІвано-Франківський обласний художній музей — обласний художній музей у місті Івано-Франківську; цінне зібрання творів мистецтва, зокрема, заклад володіє однією з найкращих колекцій галицького сакрального мистецтва.

Діяльність єдиного у області музею художнього профілю спрямована на професійне вивчення творчості митців Прикарпаття, пошук творів давнього мистецтва та їх наукове опрацювання і збереження.

Івано-Франківський обласний художній музей міститься у приміщенні колишнього костьолу, що є історико-архітектурною пам'яткою національного значення, в самому центрі Івано-Франківська за адресою: майдан Шептицького, буд. 8, м. Івано-Франківськ—76000 (Україна).

Заклад відкритий для відвідувачів щоденно, окрім вихідного (понеділок) від 10:00 до 17:00.

Директор музею — Дейнега Михайло Ярославович.

Художній музей у Івано-Франківську було відкрито у 1980 році у приміщенні колишньої культової споруди — ренесансного Колегіального костьолу Непорочного Зачаття Діви Марії ХVІІ століття, що був усипальницею Потоцьких.

Перша експозиція Івано-Франківського художнього музею демонструвала твори світського характеру кінця ХІХ– ХХ ст.

На початку 1980-х років почали працювати два філіали музею:

  • художньо-меморіальний музей В. І. Касіяна в місті Снятині (1982);
  • музей–пам'ятка архітектури й живопису ХVІ—ХVІІ ст.ст. (1983), який діє у приміщенні церкви Святого Духа у місті Рогатині, унікальної пам'ятки 1598 року.

На базі музею відбувались міжнародні виставки «Імпреза» (1989, 1991, 1993 роки).

У 1990—93 роки львівські реставратори розчистили в інтер'єрі костьолу розписи Е.-Р. Фабіянського (1877), що стало одним із чинників представити у музеї тематичну постійну виставку сакрального мистецтва. Відтак, 18 серпня 1993 року в Івано-Франківському художньому музеї відкрилася експозиція «Сакральне мистецтво Галичини ХV — ХХ століть», що фактично відразу стала самобутнім явищем вітчизняної музейної практики, увійшла до числа культурологічних феноменів краю.

У 2001 році зібрання галицького сакрального мистецтва у художньому музеї Івано-Франківська було доповнене, і нині є одним із найкращих в Україні.

Івано-Франківський обласний художній музей є багатою скарбницею образотворчого і народного мистецтва краю.

У теперішній час (кінець 2000-х років) 15-тисячна музейна збірка охоплює унікальні пам'ятки Галицького іконопису й барокової скульптури, зокрема 6 скульптур Пінзеля; творчість класиків західноукраїнського малярства — Корнила Устияновича, Івана Труша, Ярослава Пстрака, Юліана Панькевича, Олекси Новаківського, Осипа Сорохтея,Олени Кульчицької; роботи українських художників 2-ї половини ХХ століття, а також твори польських, австрійських, німецьких та італійських майстрів ХVIII-XX століть.

Найцінніші експонати музейного фонду представлені на діючій виставці в експозиційному залі музею. Тут представлено іконопис краю XV–XIX століття, твори барокової пластикиТомаса Гуддера, Конрада Кутченрайтера, Йоана-Георгія Пінзеля, Матвія Полейовського, Діонеза Станетті, картини братів Унтербергерів, старовинні церковні книги, видані уЛьвові, Почаєві, Уневі.

Значну частину колекції музейного закладу становлять твори народного мистецтва, зокрема художні вироби майстрів Гуцульщини, Покуття, Бойківщини, Опілля.

Крім того, в музеї зберігається велика колекція сучасної зарубіжної графіки, подарованої з виставок Міжнародного бієнале «Імпреза».

За час існування в Івано-Франківському художньому музеї та за його межами продемонстровано понад 300 виставок; цінні колекції музею експонувались на багатьох міжнародних виставках.

Контакти:

м. Івано-Франківськ, майдан Шептицького, 8

Телефон: (0342) 24-40-38

Факс: (0342) 51-13-68

 

Дата і час

20 серпня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9