Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Ігор Крутой: Музикант і композитор повинен навчатися грати на якісному роялі, - і це, безперечно, має бути Стейнвей
Название (сокращённое отображение): 
Ігор Крутой подарував Кіровоградському музичному училищу великий концертний рояль Steinway & Sons, модель D-274

Композитор і власник продюсерської компанії «АРС», незалежної агенції з авторських прав, низки російських і закордонних музичних радіостанцій Ігор Крутой відвідав першу свою альма-матер - Кіровоградське музичне училище. За його словами, саме цей навчальний заклад дав путівку у професійне і творче життя нині успішному композитору популярної музики. Відтак Ігор Крутой, який востаннє побував на Кіровоградщині ще 1999 року, вирішив зробити найбільший подарунок викладачам і студентам училища - великий концертний рояль Steinway & Sons, модель D-274 (офіційним представником виробника в Україні є СП "Комора"). Чим пояснив свою щедрість і вибір Ігор Якович? "Віра і моїх викладачів, і моєї мами у мій музичний талант була визначальною для мого професійного життя. Спочатку я навіть не мав наміру навчатися на музиканта, адже це швидше було хобі й додатковий заробіток, наприклад, на весіллях у моєму райцентрі Гайворон. Саме мама мене взяла під руки й повезла до Кіровограда. На встпуних іспитах я не вражав своєю майстерністю й знаннями, адже у мене була досить слабка підготовка. І тільки завдяки Кіму Олександровичу Шутенку, який стверджував на вступних, що у мене абсолютний музикальний слух, переді мною відкрилися двері теоретичного факультету", - розповів Ігор Крутой під час зустрічі зі студентами училища. Непрості істини навчання на композитора

Ігор Крутой: - Під час навчання я не вирізнявся надзвичайною старанністю. Як тільки не просила Генріетта Ісааківна Рубіна (піаністка, викладач - прим.) грати гами! І що б мені зараз не говорили - брак гам я відчуваю й дотепер. Те, що ти недовчиш, обов'язково дасться взнаки. Правда, я навчився - можливо, також за студентською звичкою, - виплутуватися - писати таку музику, яку я взмозі сам зіграти. Тому раджу не нехтувати настановами своїх викладачів, особливо зараз, коли в концертному залі матимете найкращий у світі рояль Стейнвей. Іще дуже попрошу піаністів давати можливість вправлятися на інструменті й композиторам, адже потім вам, можливо, доведеться грати їхні твори. Тому краще заздалегідь подумайте про своє майбутнє. До речі, Стейнвея в Кіровоградському училищі ніколи ще не було. Я дуже сподіваюся, що наявність цього рояля відкриє нові можливості для Вашого творчого зростання.

Особливо пам'ятні моменти навчання

Ігор Крутой: - Я увесь час згадую про те, як Кім Олександрович Шутенко нестандартно нас навчав. Він був надзвичайно вимогливим і міг вночі прийти перевірити, чи ми готуємося до проміжного іспиту. Водночас міг просто посадити нас в машину й повезти до Києва на з'їзд спілки композиторів України, або на якийсь дуже цікавий концерт. Він постійно вигадував якісь конкурси, щоб зацікавити нас музикою, саморозвитком. Уявляєте, якщо ти виграв конкурс. то одержуєш додатково місячну стипендію у розмірі 30 рублів. Це були великі гроші для нас, які мріяли підкорити життя.

Під час зустрічі зі студентами, ексклюзивний подарунок Ігорю Яковичу зробила його викладач з фортепіано – Генрієтта Ісааківна Рубіна. Вона вручила копію п’єс, створених Ігорем ще в студентські роки і подарованих своєму викладачу – Кіму Олександровичу Шутенко. На них значився такий напис: "Дорогому преподавателю К.А.Шутенко от непризнанного за пределами 11-го класса композитора И. Крутого".

Про успіх і визнання 

Ігор Крутой: - Я не знаю особливих секретів успіху, на кшталт: ти маєш тричі зробити те, чотири рази це. Ні, у житті все відбувається значно спонтанніше. На твою долю випадають якісь окремі зустрічі з окремими людьми. Вони просять тебе щось написати. І якщо це збігається з твоїми бажаннями й відчуттями, то так розпочинається окрема сторінка в історії твого творчого життя. Я нічого не робив спеціально. Просто доля була щедрою на ці особливі зустрічі. Єдине, що, мені здається, може Вам допомогти у досягненні професійного успіху: процес навчання, особливо поки Ви - студенти. Потім часу на відточення майстерності навряд чи матимете, тому слухайте настанов Генріетти Ісааківни і грайте гами на Стейнвеї.

Викладачка-піаністка Генріетта Рубіна та директор училища Лариса Голіусова вручають Ігорю Крутому його перші твори в стінах училища.  
Великий концертний рояль Steinway & Sons, модель D-274 відтепер у Кіровоградському музичному училищі, - подарунок випускника - Ігоря Крутого. 

Ігор Крутой: Мене не полишає до сьогодні бажання писати серйозну музику.

Під час зустрічі зі студентами композитор зіграв тему із нового альбому, що буде створений у співпраці з французькою співачкою Ларою Фабіан.

 

Дата і час

19 липня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9