Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Голова СЗУ Володимир Різник про результати й перспективи семінару-практикуму для звукорежисерів
Название (сокращённое отображение): 
Голова Спілки звукорежисерів України Володимир Різник розповів про перспективи розвитку Всеукраїнського семінару-практикуму для звукорежисерів

Своєрідним етапом, знаковою подією розвитку сучасних технологій та проблематики в галузі звукорежисури є, безперечно, традиційний Всеукраїнський семінар-практикум для звукорежисерів , що відбувся у травні 2015 року в Києві. За час, що минув, організатори (Асоціація дистриб’юторів, виробників і продавців звукового та світлового обладнання, музичних інструментів і Спілка звукорежисерів України) встигли отримати від учасників численні відгуки, побажання , зробили, по тому, і власний аналіз події. Отже, про підсумки семінару та деякі аспекти сучасного стану галузі розповів Інформаційній агенції ПРО Володимир Різник, голова Спілки звукорежисерів України.

Важливість Всеукраїнського семінару-практикуму для звукорежисерів
Володимир Різник: "Семінар звукорежисерів є своєрідним "лакмусовим папірцем" в нашій індустрії, адже, окрім інформаційно-освітньої частини, він є унікальним майданчиком для спілкування професіоналів галузі із різних регіонів України і закордонних колег. На основі цього інформаційного обміну можна зробити певні висновки щодо стану справ у музичному бізнесі країни. Якщо говорити про якісь останні зрушення, то достатньо помітне пожвавлення, принаймні в концертній діяльності: побільшало різних музичних акцій, фестивалів (переважно в Києві та інших великих містах ), у порівнянні з минулим роком. Це безумовний плюс. А відчутний мінус – значне здешевлення наших послуг, пропорційно знеціненню гривні (як мінімум). Цей факт відзначали учасники в наших численних дискусіях. Щодо ж самого семінару: він пройшов на традиційно високому рівні. Особливо відзначу дуже добру, по-справжньому товариську атмосферу. Більшість учасників досить добре і давно знають один одного. Для них семінар – чи не єдина (разом із Українським музичним ярмарком) нагода продуктивно поспілкуватись".
 
Особливості цьогорічного семінару
Володимир Різник: "Цьогоріч на семінарі зареєструвались 115 учасників із різних регіонів України, у тому числі з Криму і Донбасу, що, на наш погляд, дуже символічно. Програма семінару традиційно складалася із двох складових. Перша – це презентації найновішого музичного обладнання й технологій від компаній, що входять до Асоціації дистриб’юторів, виробників і продавців звукового та світлового обладнання, музичних інструментів. Друга – теоретичні й практичні доповіді провідних фахівців Спілки звукорежисерів України. А ось за формою семінар зазнав певних змін. Так, виїзна частина, що традиційно випадала на третій день, була перенесена на перший і повністю була підготовлена українсько-британським спільним підпрпиємством "Комора". Актуальні теми побудови та налаштування звукових комплексів репрезентували провідні фахівці галузі компанії "Комори": Микола Остапчук, Владислав Коломієць, Владислав Матвійчук та інші. Доповіді були у формі поєднання теоретичної та наочної, практичної частини. Представлена широка номенклатура сучасних виробів та технологій була справді вражаючою (у тому числі і за масштабом). 
Наступні два дні семінару проходили на традиційному майданчику – у мальовничій Пущі. Відзначимо, що, як ніколи раніше, були активно представлені вітчизняні виробники : Магнет , Парк Аудіо, РЕК, що продемонстрували дуже пристойне обладнання. Це справді і дуже приємно, і водночас симптоматично. Доповіді презентерів : Сергія Ковбасюка (РЕК), Валерія Олексюка (Парк Аудіо) та Михайла Кузьменка (Магнет), - викликали дуже позитивні враження і одразу ж спровокували фаховий діалог. Українська продукція справила справді добре враження. Це новий абсолютно конкурентний рівень якості. До того ж, Магнет зробив свою презентацію на відкритому повітрі, внісши реальний "свіжий струмень" в насичений перебіг семінару. 
У цьому ж контексті відзначимо презентацію аудіо-інженера із Сум Романа Шевченка, який продемонстрував власну розробку передпідсилювача-компресора топ-рівня. Прилад зацікавив дуже багатьох, а один із провідних звукорежисерів взяв його для подальшого спільного тестування на свою студію. Ось такий суто практичний наслідок". 
Дискусійні питання на семінарі
Володимир Різник: "Сенс семінару звукорежисерів має на меті, зокрема, налагодити БЕЗПОСЕРЕДНІЙ контакт між професійоналами. Не є таємницею, що майже всю інформацію сьогодні можна отримати в інтернеті. Але побачити, "поюзати" техніку власноруч, отримавши при цьому від фахівців бренду потрібну і (що, можливо, тільки в такому дружньому колі) НЕУПЕРЕДЖЕНУ інформацію – надзвичайно важливо. До прикладу, цьогоріч широко обговорювалася в кулуарах семінару тема шляхів придбання звукового обладнання. Здавалося б, сьогодні, за наявністю інтернет-торгівлі, ніби можна вирішувати самотужки. Однак тривожать питання: а фахове налаштування, а сервісне обслуговування, а повернення у випадку браку? Дискусія була доволі бурхливою – зі своїми «за» та «проти». Зійшлися зрештою на тому, що для складного, коштовного та "наукомісткого" обладнання кращий варіант все ж таки – традиційне придбання обладнання, тобто через дистриб'юцію. Це убезпечить вас від наслідків афоризму «скупий платить двічі»".
Практика для звукорежисерів
Володимир Різник: "Як завжди, на семінарі, в частині програми Спілки звукорежисерів, була широко представлена методологічно-практична складова. Цього разу учасники були поінформовані і стали безпосередніми свідками практичних методологій та використання відповідного різноманітного інструментарію для озвучення комплексних заходів: театральних вистав, мюзиклів, шумових дій тощо. Як знімати різний звук в різних умовах, на різних майданчиках, для різного кінцевого призначення – усе це було продемонстровано провідними фахівцями Спілки. Особливою родзинкою цієї частини семінару стали так звані "тестери"- артисти, з допомогою яких власне і проходило наше випробування. Хочемо висловити подяку (і наше захоплення) чудовому оперному співаку і непересічній особистості Павлу Денисенку та неперевершенному майстру степу Володимиру Шпудейку, який, до того ж, продемонстрував власноруч сконструйований акустичний подіум".
Освіта звукорежисерів
Володимир Різник: "Болючою залишається тема освіти звукорежисерів, яка має розрізнений, несистемний характер . Зважаючи на зміни в країні, сподіваємось на відповідні зрушення і в цьому напрямі. До речі, певні зрушення вже відбулися. Так, нещодавно керівництво Спілки було запрошене до участі в роботі Державної дипломної комісії у випуску кафедри звукорежисури Одеського театрального училища. Є розуміння і контакти і з іншими навчальними закладами. Так що, сподіваємося, що це лише перші кроки в системній роботі щодо покращення освітнього рівня українських звукорежисерів". 
Виступи спілчан-звукорежисерів і презентації компаній дистриб’юторів
Володимир Різник: "Більшість тем доповідей від Спілки звукорежисерів базувались на зворотньому зв'язку, тобто від запитів активних "семінаристів". Теми, зокрема, були розкриті відомими фахівцями спілки – Сергієм Головіним, Валерієм Папченком, Юрієм Товстоганом та іншими. Дуже потрібною, як на мене, була доповідь щодо алгоритму вимірів від відомого фахівця із Дніпропетровська Олексія Коніченко. Фактично , на семінарі розглядається майже весь спектр фантастичного і водночас абсолютно реального світу ЗВУКОРЕЖИСУРИ.
Щодо презентацій від компаній-дистриб'ютерів, то вони були в дещо скороченому вигляді, бо через політичні події в Україні практично не було можливостей запросити провідних майстрів з-за кордону. Сподіваємось, наступного року ситуація зміниться. Тим не менш, українські представники уславлених світових брендів абсолютно фахово представляли найновіші розробки . Відповідно  традиційно цікавими і насиченими були презентації від фірм "Юритмікс" (доповідач – народний артист "Тік-Таку" Володимир Барташ) і презентації та безпосередній практикум від компанії "РеалМ'юзік" ( Володимир Головань та Дмитро Волков), які, до речі, вчергове бездоганно впорались із технічною підтримкою Семінару. 
А родзинкою семінару стала СВІТОВА прем'єра книжки всесвітньо відомого звукорежисера та акустика  Філа Ньюелла " Мастеринг. Погляд зсередини", підготовлена й перекладена українською відомим фахівцем Олександром Кравченком, видана " Коморою ". Відзначимо, що ця книжка вперше побачила світ саме в Україні. 
Отже, будуючи плани на майбутнє, ми маємо врахувати, що все одно залежимо від різних, у тому числі, і зовнішніх обставин. Тим не менше, працювати на розвиток своєї країни на власному професійному сегменті – це те, що ми  можемо і МАЄМО робити . Оскільки ж відомо , що  "...ніхто, крім нас ".
 

Дата і час

14 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9