Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Феномен автентичної вишивки в проекті «Ірина Свйонтек. Життя присвячене мистецтву»
Название (сокращённое отображение): 
Сьогодні, 18 травня, в Центрі Української Культури та Мистецтва відкриється виставка «Ірина Свйонтек. Життя присвячене мистецтву». Експозиція складається з авторських історичних фотографій типажів покутян, опілян, гуцулів та бойків в народних строях

Центр Української Культури та Мистецтва й громадська організація «Всеукраїнська академія автентики» запрошують сьогодні, 18 травня, о 16:00 на відкриття виставки «Ірина Свйонтек. Життя  присвячене мистецтву» з нагоди 80-річчя дослідниці української автентичної вишивки.

Проект «Ірина Свйонтек. Життя  присвячене мистецтву» – це унікальна виставка авторських історичних фотографій типажів покутян, опілян, гуцулів та бойків в народних строях, зразки автентичної вишивки етнічних регіонів Прикарпаття і Карпат, що займе понад 500 м, на трьох виставкових поверхах, в історичному центрі м. Києва!  Виставка такого масштабу відбудеться вперше в Україні.

Це приклад того, що одна людина, яка знайшла справу свого життя, може зробити більше (і робить!), аніж кілька науково-дослідних інститутів, разом узятих! Невтомна дослідницька праця Ірини Свйонтек щодо увіковічення феномену автентичної вишивки не має собі рівних на сьогоднішній день.

Ця витончена пані – легендарна постать в сучасному українському мистецтві та науці. Лікар-хірург за фахом, талановитий педагог-новатор, та понад усе – всесвітньо відома дослідниця автентичної вишивки. За її плечима – 47 років щоденної праці з вивчення та відтворення взірців вишиття, 7 унікальних мистецьких альбомів вишивки Карпат і Прикарпаття (2005, 2008, 2010, 2013, 2014, 2015, 2016 рр.). Кожен із них – на вагу золота для сучасного майстра вишивки, колекціонера як в Україні, так і за кордоном!

Ірина Свйонтек – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, учасниця численних всеукраїнських та міжнародних конференцій, фестивалів, автор статей у фахових журналах «Народне мистецтво», «Народна творчість та етнографія». Народилась у Львові в україно-польській родині, мешкає в Івано-Франківську.

У 33 роки Ірина Свйонтек захопилась мистецтвом вишивки, що почала їздити в експедиції західноукраїнськими містами й селами. Фотоапарат усі ці роки – її вірний супутник. Було відзнято десятки тисяч безцінних світлин під час сільських храмових свят, ярмарків, фестивалів та весіль. Найкращі взірці вишивок перемальовувала та відшивала. Усі експедиційні матеріали систематизувала, описала.

 Пані Ірина віднайшла та зберегла не лише безцінні взірці вишивки окремих сіл та міст західної України. Завдяки науковим дослідженням Ірини Свйонтек ми бачимо цілий пласт народної культури минулих десятиріч, в якому тісно переплелись звичаї й традиції, унікальні типажі Гуцульщини, Бойківщини, Опілля, Покуття в народних строях.

Виставка триватиме до 17 червня 2017 року.

 

 

Дата і час

23 травня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9