Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Етнофестиваль "Свіччине весілля" на Полтавщині
Название (сокращённое отображение): 
На Полтавщині відтворять "Свіччине весілля" - стародавню українську традицію вогню, що допомагав предкам пережити зиму

У с. Березова Рудка Пирятинського району Полтавської області 2 - 3 вересня відбудеться етнофестиваль "Свіччине весілля". Організатори обіцяють відтворити давню українську традицію, що відбувалася щорічно 14 вересня на Семена. Тоді предки вшановували вогонь, аби той допомагав їм працювати впродовж зимових вечорів. У народі це свято називали Свіччиним весіллям. Цього дня кожен майстер намагався «засидіти вечір» — розпочати якусь роботу. За козацьких часів на Семенів день хлопців уперше садовили на коней та приймали до парубоцької ватаги. Свіччине весілля було дійством вогнів та вертепів на базарах та ярмаркових площах. А ще цей вечір ознаменовував початок сільських вечорниць та хатніх посиденьок. 

У програмі фестивалю виступи етно-гурту «Буття» м. Київ, Троїстих музик із с. Токарі (Лохвицький район), автентичного колективу «Барвінок» с. Фасова (Київщина), показ українського старовинного одягу Олександра Герасимова м. Лубни, обрядові ігри, українські старовинні побутові танці; автентична пісня; літературна сцена; майстерки від ремісників та митців тощо.
 

Дата і час

23 липня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9