Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Драма-концерт «Вигнані з раю» до 70-й річниці операції «Вісла» на PORTO FRANKO 2018
Название (сокращённое отображение): 
Під час Міжнародного фестивалю актуального мистецтва PORTO FRANKO 2018 режисер Ростислав Держипільський планує реконструювати події масової депортації лемків з їх етнічних земель у проекті "Вигнані з раю"

15 червня в рамках Міжнародного фестивалю актуального мистецтва PORTO FRANKO 2018 режисер Ростислав Держипільський представить драму-концерт «Вигнані з Раю». Як повідомляють організатори, це водночас реконструкція подій масової депортації лемків з їх етнічних земель і драма-концерт, у якому:

– близько 20 автентичних пісень у супроводі оркестру і хору молодих акторів театру,
– драма на основі реальних подій,
– веселі історії дівування і перше кохання,
– справжнє весілля з весільною ватрою і звичайно ж – бійкою,
– радість материнства і проводи на війну,
– стукіт коліс і вагон потягу, що везе народ геть з його Раю…
– жага життя і незламна віра!
Локація – товарний вагон, у якому глядачі та виконавці проїдуть маршрутом Івано-Франківськ – Бурштин до місця, де 70 років тому були примусово перевезені сім’ї лемків, народу, що зберіг свою культуру, навіть будучи вигнаним зі свого Раю. Драма-концерт відбуватиметься під час подорожі вищезазначеним маршрутом, відтворюючи таким чином трагічні події примусового переселення лемків з їх етнічних земель. Цей унікальний захід дозволить відчути себе учасниками тих історичних подій та відкриє історію депортації лемків для широкої аудиторії.
Історична довідка:
Трагедію сотен тисяч лемків, котрі були примусово виселені з рідних земель згідно угоді між тимчасовим урядом Польщі та УРСР “Про взаємний обмін населенням у прикордонних районах” (1944) та під час операції “Вісла” (1947), дуже довго замовчували. Під час операції “Вісла” у 1947 р. на західні землі Польщі було насильно вивезено зі споконвічних українських територій — Лемківщини, Надсяння, Підляшшя і Холмщини — майже 150 тисяч українців. Загалом, під час усіх операцій з переселення 1940-х рр., постраждало близько 700 тисяч українців.
 

Дата і час

17 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9