Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Донецький академічний державний театр опери та балету ім. А. Б. Солов'яненка
Название (сокращённое отображение): 
Донецький академічний державний театр опери та балету ім. А. Б. Солов'яненка

opera_DoneckДонецький академічний державний театр опери та балету ім. А. Б. Солов'яненка — один з наймолодших вітчизняних музичних театрів. Він був створений в 1932 році у м. Луганську на базі пересувного оперного театру Правобережної України.

Будівництво нового театру в м. Сталіно (зараз м. Донецьк), було пов'язане з генеральною реконструкцією міста. 12 квітня 1941 року Донецький російський музичний театр відкрив свій сезон в м. Донецьку в новій театральній будівлі, спорудженій за проектом Л. Котовського, прем'єрою опери М. Глінки „Іван Сусанін“.

Під час Великої Вітчизняної війни колектив театру був евакуйований у Киргизію, де проводив концертну діяльність і працював над створенням нових вистав.

В кінці січня 1944 року театр був реевакуйований в рідне місто і вже у вересні в театрі відбулася прем'єра опери Д. Бородіна „Князь Ігор“.

У вересні 1947 року Донецький російський музичний театр був перейменований в Сталінський державний російський театр опери та балету.

2 жовтня 1977 року театру було надано звання «академічний».

В 1999 році Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 1999 року театру було надано ім'я А. Б. Солов'яненка. Цим актом було відзначено його служіння високому мистецтву і рідній державі, увічнена пам'ять про визначного співака, якого зростила Донецька земля.

Донецький академічний державний театр опери та балету — центр духовної культури Донбасу. За 72 роки своєї творчої діяльності на сцені театру було поставлено більш 250 вистав, які побачили глядачі багатьох зарубіжних країн.

З 1992 року солісти, хор, оркестр Донецького академічного театру представляють вітчизняне мистецтво за кордоном. Чудові костюми, декорації, виготовлені майстрами театру, посилюють естетичне сприйняття вистави. Таланти артистів Донецького театру були високо оцінені і глядачами, і пресою.

В 1995 році, в 2001 році оперна трупа була запрошена в Іспанію і Португалію для участі в Міжнародних оперних фестивалях. В гастрольну репертуарну афішу театру ввійшли такі оперні вистави, виконані італійською мовою: «Аіда», «Набукко», «Травіата», «Трубадур», «Ріголетто» — Дж. Верді.

"Сільська честь" - П. Масканьі
"Тоска", "Богема", "Чіо-чіо-сан" - Дж. Пуччіні
"Паяцы" - Р. Леонковалло
"Лючія ді Ламмермур" - Г. Доніцетті
"Карміна Бурана" - К. Орфа
"Реквієм" - Дж. Верді.
"Кармен" - Дж. Верді.

У Донецькому академічному театрі опери та балету працюють народні артисти України: Тамара Лагунова, Валентин Землянський, Микола Манот, Людмила Стрельцова, а також заслужені артисти України: Калерія Каменьянова, Петро Лабатий, Анатолій Воронін, Василь Сорокін.

Творчим обличчям театру є його діючий репертуар, в якому твори української, зарубіжної класики, твори сучасних авторів займають вагоме місце. В репертуарі Донецького академічного театру опери та балету оперні і балетні вистави, оперети і дитячі музичні казки.

Донецький балет сьогодні — це сузір'я артистів, де працюють вже визнані майстри і талановита молодь, що здобула визнання на міжнародних конкурсах артистів балету.

Балетну трупу очолює художній керівник Донецького театру опери та балету ім. А. Б. Солов'яненко Вадим Писарєв, який зосереджений на традиціях класичного балету і постановках сучасних балетів з запрошенням балетмейстрів-постановників з-за кордону.

Трупа поповнюється за рахунок Школи хореографічної майстерності Вадима Писарєва, яка була заснована на базі театру в 1992 році. Багато хто з випускників школи прикрашають сьогодні сцени провідних театрів світу, становляться лауреатами міжнародних конкурсів артистів балету.

З колективом театру працюють талановиті і досвідчені викладачі-репетитори, від яких залежить академізм, форма і виконавча майстерність.

З 1994 року в театрі щороку проводиться (проходить) Міжнародний фестиваль «Зірки світового балету». Засновником фестивалю є Вадим Писарєв. Проведення грандіозного фестивалю в м. Донецьку стало можливим завдяки всесвітньому визнанню таланту визначного майстра балету і трупи театру, яку він очолює. Багато зірок балету, які представляють знамениті театри світу, приїжджають в театр для участі у фестивалі, виступають з сольними програмами, виконують провідні партії у виставках, поставлені головним балетмейстером театру — Заслуженої артистки України О. Хасянова: «Ромео та Джульєтта», «Баядерка», «Дон Кіхот», «Спляча красуня», «Жизель», «Лебедине озеро», «Лускунчик».

В репертуарній афіші театру є балети, постановки яких вперше здійснив В. Писарєв. Він поставив балет показаний в 1996 році в першій столиці Норвегії Трондхеймі, яка відзначала своє тисячоріччя і до сьогоднішнього дня має великий успіх у глядачів інших країн.

В 1999 році він поставив одноактний балет «Пісні Соломона». Цим балетом відкривалась церемонія урочистостей в Мускаті, Султанаті Омана. З 1989 року балетна трупа театру щорічно успішно гастролює в США. Колективом театру були показані вистави, які побачили глядачі Італії, Іспанії, Турції, Японії, Кіпру, Греції, Норвегії, Канади.

В репертуарі балетної трупи театру:
П. Чайковський "Лебедине озеро"
-""- "Лускунчик"
-""- "Спляча красуня"
-""- "Повість про Ромео та Джульєтту"
-""- "Франческа да Пілліні"
С. Прокоф'єв "Ромео та Джульєтта"
А. Бородін "Половецькі танці"
А. Хачатурян "Самсон і Даліла" (пост. Ш. Алізарт)
В.А. Моцарт "Реквієм" (поет Й. Маннеса)
Л. Мінкус "Балдерка"
-""- "Дон Кіхот"
Е. Гріг "Пер Гюнт"
А. Адан "Жизель"
-""- "Корсар"
Ф. Шопен "Шопеніана"
Ш. Гуно "Вальпургова ніч"
А. Маліков "Пісні Соломона"
А. Стравінський "Пульчинелла" (пост. Д. Сімкіна)

Контактна інформація:

Телефон:

(062) 338-09-69

(062) 305-38-01

Адреса:                  

місто Донецьк, вул. Артема, 82

 

Дата і час

24 січня 2019 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9