Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
Донецька «Ізоляція» відкриє новий простір для розуміння Мови й Насильства
Название (сокращённое отображение): 
У квітні донецький креативний простір «Ізоляція» відкриє новий простір для розуміння Мови й Насильства на Першому літературному фестивалі

26 березня в Києві, у креативному просторі «Часопис», відбулась прес-конференція з нагоди старту Першого українського літературного фестивалю в «Ізоляції». Про концепцію нового проекту, події, що відбуватимуться в межах форуму поділилися організатори й учасники фестивалю: арт-директор платформи культурних ініціатив «Ізоляція», ініціатор першого літфестивалю в «Ізоляції» Пако де Блас, письменник і куратор фестивалю Любко Дереш, тележурналіст й учасник фестивалю Юрій Макаров, а також журналіст, письменник, літературний критик, учасник фестивалю Платон Бесєдін. 
Одним із основних завдань літфестивалю стане поштовх до культурної реформації східного регіону. «Донецьк має право голосу в культурному діалозі країни, – стверджує учасник фестивалю, журналіст Юрій Макаров. Донецьк заслуговує нового сприйняття і центр сучасного мистецтва «Ізоляція» сприяє цьому. Це територія колишнього донецького заводу, котрий виробляв ізоляційні матеріали. Після закриття заводу, його власники вирішили перетворити пустку на креативний простір. Він органічно вписується в занедбаний пейзаж постіндустріальної країни. Фестиваль в «Ізоляції» покликаний констатувати наявність культури в донецькому регіоні. Можливо, саме політична ситуація штовхнула організаторів звернути увагу на схід. Протягом чотирьох останніх місяців ставлення до насильства та ненасильства зазнало певної трансформації у нашому суспільстві, тому актуальнішої теми, ніж «Мова та насильство» , годі й шукати».
Пако де Блас: «Це перший захід подібного типу, який збирає представників трьох мов, які є зараз в Україні – авторів і письменників з трьох куточків країни: Сходу, Заходу та кримсько-татарських представників, для того, щоб показати різноманіття культур, що існує в Україні. Зараз найкращий час для того, щоб говорити про культуру. Культура – це можливість діалогу і ми потребуємо цього діалогу, адже необхідно налагодити спілкування між різними частинами країни. Ми маємо на меті зробити видимою культурну ситуацію, яка є в Україні, показати її різноманіття. Власне, ми маємо честь зробити це послання з Донецьку, з міста, де відбуваються напружені соціальні події. Сподіваємося, що «Ізоляція» стане яскравим проявленням мультимовної та мультикультурної ситуації в державі. Центр сучасного мистецтва «Ізоляція» - хороший приклад того, як постіндустріальний простір може стати джерелом культурних ініціатив ».

Любко Дереш: «Український літературний фестиваль – фестиваль нового формату. Ми протиставляємо конкуренції співпрацю; ми віримо, що український культурний простір може існувати як єдиний організм. Відтак, ми пропонуємо дещо інший формат взаємодії учасників фестивалю, на сьогодні не типовий для України. Замість книг та видавців, ми робимо акцент на читачах та письменниках, і докладаємо всіх зусиль аби зробити спілкування між ними максимально змістовним, а дистанцію звести до мінімуму. Ми за відкритий конфлікт, але тільки на території інтелекту, бо, сподіваємося, що саме там можна дійти до справжніх відповідей. Фестиваль в першу чергу є фестивалем письменників, тому головними гостями у нас будуть вони. Саме митці, на думку сучасних філософів, здатні створювати ті нові образи, які передують мисленню. Аби розширити коло зв’язків літератури з іншими спеціальностями, ми запрошуємо філософів, психологів, релігієзнавців та кульурологів, експертів з медіа, політологів та інших спеціалістів інтелектуальних сфер. Ми віримо, що слово зараз – саме за інтелектуалами , і саме вони можуть дати нову візію для нової країни, яка надихатиме до спільної праці кожного члена суспільства».

Платон Бесєдін: «На мою думку, якщо проводити заходи типу першого літературного фестивалю, то проводити їх в Донецьку, адже місто це дуже символічне й те, що там сьогодні відбувається буде визначати подальші події в країні. Мені дуже подобається сама ідея фестивалю, яка дуже вдало випливає із самої назви, адже «Ізоляція» - це ізольований культурний простір, в якому ми, як учасники фестивалю, зможемо абстрагуватись від політичних перепитій. Єдине, що зараз може допомогти вирішити конфлікт, який виник в державі – це культурні ініціативи. Сьогодні всі говорять про політичні симпатії і зовсім забули про Україну культурну, яка протягом двадцяти років набула розмаху. І коли сьогодні йде мова про відділення Криму, чи не розуміння між українцями зі сходу та заходу – це в першу чергу культурне не розуміння. Коли сьогодні говорять про сепаратизм чи відношення себе до певної політичної системи – це насправді питання культурної ідентифікації – тобто питання відношення себе до певної культурної та мовної сфери. В даному контексті тема фестивалю «Мова та насильство» є дуже вдалою та надзвичайно точною».

Нагадаємо, що фестиваль відбудеться з 23 по 25 квітня 2014 року в Донецьку. Формат подій передбачатиме різноманітні зустрічі між письменниками та читачами у кожному куточку «Ізоляції», яка представляє собою пост-індустіальний простір у донецькому краї. Основними орієнтирами для старту проекту куратор фестивалю Любко Дереш запропонував тему «Мова та насильство». На його думку, сьогодні Україна здійснює не просто культурний чи політичний вибір, а вибір цивілізаційний, тому вимагає глибокої ревізії понять, що відсилають до основ нашого існування, такими основами, на даний період є мова та насильство. Фестиваль проходитиме в форматі триденних дискусій, центральною подією дня стане вечірня дискусія. Культурологи, психологи, письменники, літературознавці, журналісти і навіть релігієзнавці зберуться в «Ізоляції», щоб обговорити питання: як пов’язана мова з проблемою насильства у суспільстві. Також буде відкрито діалог з приводу подій на Майдані 2013 - 2014 років. Окрім української інтелігенції, учасниками фестивалю стануть південноафриканська письменниця Антія Крок, британська письменниця Ліза Хайд, яка презентуватиме роман про Кримських татар, а також письменники з числа самих кримських татар.
Ізоляція відводить важливе місце художньому осмисленню соціальної проблематики, тому фестиваль супроводжуватимуть театральні вистави та кінопокази, учасниками фестивалю також стане гурт «Тельнюк: Сестри» зі своєю програмою «Дорога зі скла».

Катерина Янкова

 

Дата і час

20 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9