Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті української письменниці Ольги Кобилянської

21 березня 1942 року померла українська письменниця Ольга Юліанівна Кобилянська.
Завдяки новаторству, співзвучності прогресивним тенденціям світової літератури проза Ольги Кобилянської в її вершинних виявах викликала і викликає значний інтерес не лише в нашій країні, а й за її межами.
У ранніх своїх творах «Людина», «Він і Вона», «Царівна» – Ольга Кобилянська  відстоювала право жінки на незалежність, боролася проти пристосуванства інтелігенції і міщанського оточення, проти покірності, принижуючу людську гідність. Ці ж питання підіймалися О. Кобилянською і в таких творах, як «Покора», «Що я любив», «Impromptu phantasie, «Valse mеlancolique». В оповіданнях «У св. Івана», «Некультурна», «Сільський банк», «На полях» і, особливо, в великому соціально-психологічному романі« Земля» письменниця зобразила складну долю буковинського селянства.
Загалом, О. Кобилянська протягом майже півстоліття створила десятки оповідань, нарисів, новел, повістей, критичних і публіцистичних статей, перекладів, лишила значне за обсягом листування. Частина її творів написана німецькою мовою. З них лише деякі були надруковані в періодичних виданнях; згодом вони вийшли окремою книжкою під назвою «Kleinrussische Novellen». Більшість творів письменниці вийшли у перекладах багатьма мовами.

 

Дата і час

15 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9