Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті української письменниці Мирослави Сопілки

28 листопада 1937 року, внаслідок сталінських репресій, трагічно загинула Мирослава Сопілка – українська поетеса та прозаїк.
Почала друкуватися з 1928 р. у журналах «Вікна», «Сяйво» та різних газетах. У кінці 1930 р. переїхала в Радянську Україну, спочатку в м. Кам’янець-Подільський, де працювала у краєзнавчому музеї. Потім (1932 р.) переселилась у Харків. М. Сопілка була членом літературної організації «Західна Україна». У цей період вийшла друком книга поезій «Роботящим рукам» (1931 р.). Виступала і як прозаїк, залишивши велику повість «Затишне місто Забобонники».
Мирослава Сопілка була заарештована у першій половині 1937 році разом зі своїм чоловіком Михайлом Пастушенком. Під час допитів ні вона, ні її чоловік нічим не скомпрометували себе і відкинули всі звинувачення слідства. І все ж 22 листопада 1937 р. Особлива нарада при НКВС СРСР засудила поетесу до розстрілу. Найімовірніше її тіло було закопане на Лук'янівському кладовищі. Тривалий час про її долю нічого не було відомо, офіційно вважалось, що вона померла на засланні 18 листопада 1942.
Реабілітована посмертно.
Посмертно у 1973 році було видано збірку вибраних творів Мирослави Сопілки «До сонця».

 

Дата і час

16 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9