Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті української оперної співачки в еміграції Марії Сокіл

Цього дня у 1999 році померла українська оперна співачка-сопрано Марія Іванівна Сокіл (Рудницька).
Марія Сокіл закінчила консерваторію у Дніпропетровську; була солісткою оперних театрів Харкова (з 1927) і Києва (з 1930). У 1932 1937 рр. виступала в оперних театрах і як солістка симфонічних концертів у Львові, Варшаві, Празі, Відні, Берліні та інших містах. У 1937 1938 рр. концертувала в США і Канаді.
У 1939 році зіграла головну роль Одарки у американському фільмі «Запорожець за Дунаєм», поставленому за однойменною оперою Семена Гулака-Артемовського. З початком II Світової війни вона разом з чоловіком Антоном Рудницьким залишилась у США. Від 1958 року працювала викладачем Філадельфійської Музичної Консерваторії та Музичнї Академії.
Кращі партії: Маргарита («Фавст» Ш. Ґуно), Тетяна («Євгеній Онегін» П. Чайковського), Дездемона («Отелло» Дж. Верді), Ельза («Льоенґрін» Р. Ваґнера), Марильця («Тарас Бульба» М. Лисенка), Одарка («Запорожець за Дунаєм», С. Гулак-Артемовський), Мімі («Богема» Дж. Пуччіні).

 

Дата і час

16 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9