Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті української оперної співачки (лірико-драматичне сопрано) Оксани Петрусенко

Цього дня у 1940 році померла українська оперна співачка (лірико-драматичне сопрано), Народна артистка УРСР (1939), одна з кращих виконавиць українських народних пісень і романсів Оксана Андріївна Петрусенко.
У 1914 – 1917 рр. Оксана Петрусенко була робітницею Севастопольського порту, взуттєвої фабрики, учасницею самодіяльних гуртків. У 1918 році стала хористкою у трупі Олександра Глазуненка. Восени вона вступила на правах хористки, а потім і провідної актриси «з голосом» до Херсонського українського музично-драматичного театру під керівництвом Івана Саратовського.
О.Петрусенко навчалася в Київському музично-драматичному інституті імені Миколи Лисенка (1923 – 1924). Проте, спеціальної музичної звукової освіти не отримала. Співала в театрах Казані, Самари, Свердловська.Від 1934 року була солісткою Київського театру опери та балету.Найбільш відомі партії Оксани Пертусенко: Наталка («Наталка Полтавка» Миколи Лисенка), Одарка («Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського), Ліза («Пікова дама» Петра Чайковського), Марія («Мазепа» Петра Чайковського), Оксана («Черевички» Петра Чайковського), Наташа («Русалка» Олександра Даргомижського), Тоска («Тоска» Джакомо Пуччіні).
 

 

Дата і час

17 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9