Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті української художниці Катерини Білокур

Цього дня у 1961 році померла українська художниця, майстер народного декоративного живопису, представниця «народного примітиву» («наївного мистецтва») Катерина Василівна Білокур.
Початок кар’єрного злету Катерини Білокур вирішив випадок. Після почутої по радіо пісні «Чи я в лузі не калита була?» у виконанні співачки Оксани Петрусенко художниця вирішила відправити їй один із своїх малюнків, який, дійшовши до адресата, вразив і заставив діяти співачку, в результаті чого було вирішено організувати виставку робіт Катерини Білокур. З цього і почався приголомшливий успіх художниці, яка стала відомою вже за межами рідної країни.
Катерина Білокур переважно є автором пейзажів та портретів. Одну за одною створювала художниця свої прославлені картини – «Декоративні квіти», «Привіт врожаю», «Колгоспне поле», «Цар Колос», «Сніданок», «Квітка і берізка ввечері», «Кавун, морква, квіти», «Квіти і виноград», «У Богданівці на Загреблі», «Георгіни», «Півонії», «Натюрморт із колосками і глечиком», «Букет цвітів».
К.В. Білокур була нагороджена званням Заслуженого діяча мистецтв України, орденом Знак Пошани, а 1956 року вона отримала звання Народного художника України, стала членом Спілки художників України. Її творчість до сих пір вивчають, роботи Катерини Білокур користуються успіхом в різних містах України.
 

 

Дата і час

24 січня 2019 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9