Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті української художниці Алли Горської

Цього дня у 1970 році померла українська художниця-шістдесятниця і відомий діяч правозахисного руху 60-х років в Україні Алла Олександрівна Горська.
У 1961-1965 роках разом з Василем Стусом, Василем Симоненком, Іваном Світличним та стала одним з організаторів і активним членом Клубу творчої молоді у Києві, який був тоді центром українського національного життя. Брала участь в організації літературно-мистецьких вечорів, підготовці щорічних Шевченківських свят та ін. Плідно займалась мистецькою діяльністю, створила ряд монументально-художніх робіт.
Горська була одним із організаторів Клубу творчої молоді «Сучасник».). Разом із В. Симоненком і Л. Танюком відкрила місця поховання розстріляних в НКВС на Лук'янівському і Васильківському кладовищах, у Биківні, про що вони заявили в Київську міськраду («Меморандум № 2»).
У 1964 році в співавторстві з П.Заливахою, Л.Семикіною, Г.Севрук та Г.Зубченко створила в Червоному корпусі Київського університету вітраж «Шевченко. Мати». Вітраж був знищений адміністрацією університету. Скликана після цього комісія кваліфікувала його як ідейно ворожий. А. Горську і Л.Семикіну виключили зі Спілки художників, щоправда, через рік відновили.
Алла Горська є автором численних художніх творів: «Автопортрет з сином» (1960), «Портрет батька» (1960), «Абетка» (1960), «Біля річки» (1962-63), «Портрет В.Симоненка» (1963) та ін.

 

Дата і час

16 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9