Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського скульптора Йосипа Садовського

Цього дня у 2008 році помер український скульптор Йосип Антонович Садовський.
Протягом життя Йосип Садовський був багаторічним головою Львівської організації Спілки художників у 1980-х роках, одним з засновників Львівського палацу мистецтв, професором Львівського інституту прикладного і декоративного мистецтва (нині Львівська академія мистецтв), професором сакрального мистецтва у Львівській Духовній Семінарії УАПЦ та Львівській православній богословській академії УПЦ КП.
Основними творами митця є «Ранок» (1965), «Верховинці» (1969), пам'ятник шахтареві в Червонограді, «Плеяда І. Франка – М. Коцюбинський, М. Лисенко, Леся Українка, І. Труш, В. Стефаник» (1986), пам'ятник Іванові Франку в с. Нагуєвичі, «Покрова Пресвятої Богородиці» (1998), «Вітрильник Святого апостола Андрія Первозванного» (2008, незавершена). Останній з них сам скульптор вважав головним твором свого життя. Саме йому, що напевно є одночасним прикладом не одного жанру та стилю, автор присвятив останні 5 років життя, але йшов до нього – як сам стверджував – протягом всього свого творчого шляху.
 

 

Дата і час

16 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9