Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського публіциста, історика, філософа, економіста, літературознавця, фольклориста, громадського діяча Михайла Драгоманова

Цього дня 1895 року помер український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, фольклорист, громадський діяч Михайло Петрович Драгоманов.

М. Драгоманов – брат письменниці та громадської діячки Олени Пчілки, дядько Лесі Українки.

1859–1863 рр. – навчався на історико-філологічному факультеті Київського університету.

1863–1864 рр. – викладав у Другій Київській гімназії.

З 1865 р. – приват-доцент, у 1870 р. обраний Радою університету штатним доцентом кафедри всесвітньої історії, з листопада 1873 р. обійняв цю посаду по поверненні з закордонного наукового відрядження (1870–1873). Брав активну участь у діяльності Південно-Західного відділення Російського географічного товариства, київської Старої Громади.

1875 р. – звільнений з університету на хвилі репресій проти українського руху. Того ж року за дорученням Старої Громади виїхав за кордон для організації видання журналу «Громада».

 З 1876 р. мешкав у м. Клороне біля Женеви. Разом з Ф. Вовком, М. Павликом, С. Подолинським, Я. Шульгиним та іншими налагодив роботу друкарні та редакції першого українського політичного часопису «Громада» (видавався 1878–1882 рр.).

«Женевський гурток» на чолі з М. Драгомановим вважається першим зародком українського соціалістичного руху.

1886 р. Стара Громада припинила фінансування діяльності М. Драгоманова через незгоду з його радикальними поглядами.

З 1889 р. – професор кафедри загальної історії Софійського університету в Болгарії.

Зі створенням Русько-української радикальної партії в Галичині відігравав роль її ідейного керівника.

Автор численних політичних праць, досліджень з української усної словесності, етнографії, історії українського театру, літературно-критичних статей тощо. Великі досягнення М. Драгоманова як історика, фольклориста і етнографа. Йому належать такі праці: «Історичні пісні малоруського народу», «Малоруські народні перекази і оповідання», «Нові українські пісні про громадські справи: 1764–1880» та ін. Багато праць присвятив Т. Шевченку.

 

 

Дата і час

17 листопада 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9