Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського поета, перекладача, громадського діяча Якова Гудемчука

Цього дня у 2003 році помер український поет, перекладач, громадський діяч, член Спілки письменників Польщі (1985) Яків Олексійович Гудемчук (справжнє прізвище  – Мушинський).Яків Гудемчук здобув педагогічну освіту у Луцьку (1941), закінчив школу офіцерів у Житомирі. Воював у роки Другої світової війни у складі Війська польського (1944–1945).
З 1947 року поет жив у польському місті Кошаліні, куди було виселено тисячі українських родин в рамках операції «Вісла». У Кошаліні Яків Гудемчук розгорнув велику культурно-освітню діяльність, брав участь у заснуванні Українського суспільно-культурного товариства, правління якого очолював у 1956–1973 рр. Писав поезії, друкувався в українській періодиці, в часописах, альманахах, календарях. Літературна антологія «Гомін» (Варшава, 1964) вмістила біля 70 його поетичних творів. Окремими виданнями вийшли збірки «Балтійські чайки» (Варшава, 1975) та «Примор'я» (Варшава, 1980).
У загальному творчому доробку поета – біля тисячі віршів, що публікувалися в Україні, Польщі, Чехії, Словаччині, Бельгії, Румунії, Канаді. Заснування 1956 року радіопередач українською мовою – одна з багатьох заслуг Якова Гудемчука в справі відродження та утвердження українства в Помор'ї, на узбережжі Балтійського моря, де живуть тисячі українських родин. Він виступав популяризатором надбань української літератури в Польщі, разом з тим перекладав та інтерпретував українською мовою твори Г.Гейне, Й.В.Гете, Вл.Броневського, Я.Кохановського, Я.Івашкевича, М.Конопніцької та інших.

 

Дата і час

20 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9