Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського поета і громадського діяча Григорія Воробкевича

Цього дня у 1884 році помер український поет і громадський діяч Буковини Григорій Іванович Воробкевич. Григорій Воробкевич був молодшим братом і однодумцем Сидора Воробкевича у відстоюванні народних мовно-поетичних засад освіти і письменства краю, у змаганнях проти насаджування москвофілами згубного «язичія».
Літературна діяльність Г. Воробкевича почалася у Львові друкуванням творів під псевдонімом «Наум Шрам» (за іменем одного з героїв «Чорної ради» П.Куліша). У кращих своїх творах у дусі народних пісень він показав життя буковинського населення, зобразив картини визвольної боротьби українського народу під проводом Б. Хмельницького.
Окрім багатьох віршів, відомі його дві великі думи: «Богдан під Львовом» і «Берестечко». Важливою темою для поета завжди були проблеми людських негараздів та неволі. Особливо гостро у своїй творчості Григорій Воробкевич виступав проти «язичія» західноукраїнських москвофілів, національного гніту, провокаторів, що намагалися зіштовхнути румунів і русинів.
Згодом, на слова молодшого брата Сидір Воробкевич видав збірку пісень для школярів, яка була на той час єдиним українським посібником для буковинського учнівства.
 

 

Дата і час

19 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9