Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського поета, драматурга та перекладача Євгена Плужника

Цього дня у 1936 році помер український поет, драматург, перекладач Євген Павлович Плужник.
Євген Плужник літературну діяльність розпочав на початку 1920  років. Друкувався у журналах «Глобус», «Нова Громада», «Червоний Шлях», «Життя й Революція».
У середині 1920-х років видав свої перші поетичні збірки «Дні» (1926) і «Рання осінь» (1927).
Поезії Є. Плужника притаманний глибокий ліризм, драматизм почуттів, майстерна поетична мова.
Працював разом з В.Атаманюком і Ф.Якубовським над «Антологією української поезії» (1930 – 1932). Перекладав «Невський проспект» та «Одруження» Миколи Гоголя, «Похлібці» та «Злодії» Антона Чехова, «Тихий Дон» Михайла Шолохова, «Дитинство» й «Отроцтво» Л.Толстого, «Діло Артамонових» М.Горького, «Острів попелятих песців» Я.Кальницького, «Зруйновані гнізда» І.Кіпніса.
Євген Плужник є автором збірки поезій «Рівновага, роману «Недуга», «У дворі на передмісті», «Болото», віршованої п'єси «Змова в Києві» («Шкідники», «Брати»). Останню мав ставити театр ім. І. Франка (режисер Кость Кошевський) та «Березіль» Леся Курбаса. Спільно з Валер'яном Підмогильним уклав словник «Фразеологія ділової мови». Крім того, Є. Плужник написав кілька сценаріїв для ВУФКУ, однак фільми не були поставлені (доля сценаріїв невідома).
4 грудня 1934 був заарештований НКВС зі звинуваченням у належності до націоналістичної терористичної організації. У березні 1935 виїзною Військовою колегією Верховного суду разом з Г.Епіком, М.Кулішем, В.Підмогильним, О.Ковінькою та ін. засуджений до розстрілу. Згодом вирок змінили на довготривале табірне ув'язнення на Соловках, де поет помер від туберкульозу.
У серпні 1956 року Плужника Євгена Павловича посмертно реабілітували.
 

 

Дата і час

16 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9