Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського письменника, священика УГКЦ, громадського і політичного діяча Богдара Кирчіва

Цього дня 1900 року помер український письменник, священик УГКЦ, громадський і політичний діяч Богдар Олексійович  Кирчів.
1881 р. закінчив гімназію у Львові, після чого навчався у Львівській духовнуій семінарії (1881–1886).
Б.Кирчів був одним із активних організаторів українського громадсько-культурного руху у Львівській духовній семінарії, ініціатором проведення там заходів на пошану Маркіяна Шашкевича, Тараса Шевченка, Олександра Кониського та активним діячем студентського товариства Академічне братство.
Після закінчення семінарії та прийняття ієрейського свячення 20 листопада 1886 р. Богдар Кирчів став парохом спочатку у с. Лоп'янка (тепер – Рожнятівський район, Івано-Франківська область), а згодом – у с. Лисятичі (тепер – Стрийський район, Львівська область). 1890–1900 рр. – парох у с. Довге (тепер – Стрийський район, Львівська область) і Моршин Стрийського деканату. Разом з пастирською діяльністю проводив на Стрийщині освітню і громадсько-політичну діяльність.
Підтримував особисті й ділові зв'язки з Іваном Франком. Богдар Кирчів передав Іванові Франку власні книги, документи, стародруки та рукописи, який в свою чергу передав їх бібліотеці Наукового товариства імені Т. Шевченка.
Б. Кирчів  –  ініціатор видання збірки хорових творів українських композиторів «Кобзар» (1885), у якому вперше в Галичині були надруковані твори Миколи Лисенка. Поет підготував пісенник «В гаю зеленім. Руський співаник» (1888). Крім того, збирав фольклор, переклав для українського театру «Руська Бесіда» лібрето оперети «Бідний Джонатан» Карла Міллекера (1892).
Першими друкованими творами Богдара Кирчіва були ліричний вірш «Дивоцвіт» (написаний під час навчання в гімназії) та вірш «Спомин: в пам'ять XXI роковин смерті незабутнього Тараса Шевченка» (10 березня 1882 р.). Він є автором віршів: «Пісня вечірня», «В гаю зеленім», «Крилець» і т.д.
Деякі з віршів Богдара Кирчіва були покладені на музику композиторами Віктором Матюком і Остапом Нижанківським, стали популярними солоспівами і хоровими творами («Пісня вечірня», «В гаю зеленім», «Крилець» та ін.).

 

Дата і час

12 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9