Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського письменника Клима Поліщука

3 листопада 1937 року, внаслідок сталінських репресій, трагічно загинув український письменник Клим Лаврентійович Поліщук.

Навчався в Петербурзі, а 1912 року повернувся в Житомир, де в серпні 1914 р. був заарештований за «мазепинську» діяльність і висланий за межі України.

1920 року Клим Поліщук емігрував до Польщі, де у Львові познайомився зі своєю майбутньою дружиною – письменницею  Галиною Орлівною. Львівський період був дуже плідним для письменника. Він видавав альманахи, організовував журнали, опублікував свої вірші, оповідання, повість «Світ червоний», романи «Гуляйпільській батько» і «Отаман Зелений».

Критика відносить творчість Клима Поліщука до готичного письма.

У 1924 році Клим Поліщук із дружиною емігрував на територію України, окуповану СРСР.

Вже 1930 року була заарештована і вислана до Казахстану його дружина, а потім позбавлено волі і його самого. 2 січня 1931 року він був засуджений до 10 років ув'язнення в таборах. Відбував покарання у концтаборі на Соловецьких островах (СТОН).

9 жовтня 1937 справу «українських націоналістів» переглянуто, і Клима Поліщука разом із великою групою діячів культури (Микола Зеров, Григорій Епік, Марко Вороний та інші) засудили до розстрілу.

 

 

Дата і час

15 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9