Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського письменника і перекладача Валер'яна Підмогильного

Цього дня у 1937, внаслідок сталінських репресій, трагічно загинув український письменник і перекладач, один з найвидатніших прозаїків українського «розстріляного відродження» Валер'ян Петрович Підмогильний.
Валер'ян Підмогильний є автором романів «Місто» (Київ, 1927), «Невеличка драма» (1930), повістей: «Остап Шаптала» (1921), «Повість без назви» (1933–1934) та багатьох оповідань.
В. Підмогильний – один з найвизначніших українських перекладачів французької літератури. За своєю стилістичною точністю та мовною віртуозністю його переклади Анатоля Франса, Оноре де Бальзака, Гі де Мопассана, Стендаля, Гельвеція, Дені Дідро досі вважаються неперевершеними й охоче перевидаються багатьма українськими видавництвами.
Валер'ян Підмогильний працював також і в літературознавстві, даючи цікаву й сміливу, як на радянську дійсність, спробу психоаналітичного розгляду творчості І. Нечуя-Левицького у своїй праці «Іван Нечуй-Левицький» («Життя і революція», кн. 9, 1927). Він був автором критичної оцінки поезії М. Рильського під назвою «Без стерна» («Життя і революція», 1927).
8 грудня 1934 року в будинку творчості Заньки під Харковом письменника заарештували. 11 січня 1935 року він визнав, що належав до «групи письменників-націоналістів з терористичними настроями у ставленні до вождів партії». За вироком суду Валер'яна Підмогильного заслали на Соловки, де йому довелося пробути (в ізольованій камері) три роки. В соловецькому таборі в нелюдських умовах ізолятора продовжував писати. Збереглось 25 листів до дружини, в яких він розповідав про свої переклади, розпочаті повісті, оповідання. Останній лист із Соловків датується 2 червня 1937 року. За кілька місяців після цього Валер'яна Петровича Підмогильного розстріляли.
 
 

 

Дата і час

15 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9