Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського митця-графіка, ілюстратора, майстра ліногравюри, ксилографії та офорту, художника кіно Георгія Якутовича

Цього дня у 2000 році помер український митець-графік, ілюстратор, майстер ліногравюри, ксилографії та офорту, художник кіно, Заслужений діяч мистецтв України (1968), Народний художник України (1990), Член-кореспондент Академії мистецтв СРСР (1988), Професор Академії мистецтв України (1995), Член Національної спілки художників України, лауреат Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка (1983, 1991) Георгій В'ячеславович Якутович.
Георгій  Якутович студіював мистецтво в Київському художньому інституті (1948–1954, клас І. Плещинського). Художник працював у техніках книжної і станкової графіки, а також у сфері кіномистецтва. Перебував під впливом творчості Георгія Нарбута та школи «бойчукістів», а також надихався фольклорним монументалізмом і простотою творчості Дієго Рівери.
Він є відомим майстерними графіками (переважно дереворитами) до «Фата моргана» М.Коцюбинського (1957), «Ярослав Мудрий» і «Свіччине весілля» І.Кочерги (1962), «Козак Голота» М.Пригари (1966), «Захар Беркут» І.Франка (1972), «Кленові листки» В.Стефаника, «Повість про Ігорів похід» (1977) і т.д.
Крім книжної графіки, створив окремі гравюри на історичні теми («Іван Вишенський», «Олег Гориславич»), а також цикли на теми українських народних казок, старовинної української музики; листівки на мотиви українських народних пісень («Марічка» (1960), «Є у мене топір…» (1963)); брав участь у створенні фільму «Тіні забутих предків» (режисер С.Параджанов, 1965), був мистецьким радником при фільмі «Захар Беркут» (1971).
Г. Якутович працював багатьма графічними техніками дерево- і лінориту та гравюри на металі, вдало поєднуючи реалізм з різними формальними спрощеннями, що притаманні графічним технікам, завдяки чому його графіки мають вигляд наскрізь сучасних, модерністичних творів. Особливо корисно на його стилі відбився вплив гуцульського народного мистецтва з логістикою його геометричних форм.
Георгій  Якутович є автором спогадів про С.Параджанова «Незакінчена сповідь» (у книзі «Сергій Параджанов. Злет. Трагедія. Вічність». –  К., 1994).
 

 

Дата і час

13 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9