Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського літературознавця, перекладача, бібліографа Дмитра Бучинського

Цього дня у 1963 році помер український літературознавець, перекладач, бібліограф, член-кореспондент УВАН, член НТШ Дмитро Григорович Бучинський.
По закінченню гімназії «Рідної школи» у Чорткові, Дмитро Бучинський навчався у  Люблінському католицькому університеті, та згодом – в УВУ (Мюнхен).
Від 1948 року літературознавець проживав в Іспанії. Працював у Центрі орієнтальних студій. З 1952 по 1963 рік був головним редактором українського відділу Іспанського радіо. Дмитро Григорович Бучинський був також пред­ставником УВАН і Муж довір'я УХР на Іспанію. З 1963 року став надзвичайним професором Українського католицького університету в Римі.
Дмитро Бучинський опублікував у пресі понад 2000 статей, сприяв популяризації української літератури в іспаномовних країнах. Перекладав з іспанської прози, був укладачем бібліографічних покажчиків, організатором виставок української книжки у Національному музеї Мадриду.
Найбільш відомий як автор книжок: «Україна під марійським прапо­ром» (1958) та «Християнсько-філософсь­ка думка Тараса Г. Шевченка» (1962).

 

Дата і час

19 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9