Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського літературного критика, літературознавця і перекладача Миколи Євшана

Цього дня у 1919 році помер український літературний критик, літературознавець і перекладач Микола Йосипович Євшан (справжнє прізвище – Федюшка).
Освіту Микола Євшан здобув у Львівському та Віденському університетах. Його погляди сформувалися під впливом філософії Й.-Г.Фіхте та Ф.Ніцше, естетичних концепцій Ж.-М.Гюйо. Після повернення до Львова (1911) працював секретарем Наукового товариства імені Шевченка під керівництвом М.Грушевського, був співробітником «Української видавничої спілки».
Під час Першої світової війни був мобілізований до австро-угорської армії, а після розпаду Австро-Угорщини став поручником Української Галицької армії.
Опублікував кілька збірок літературно–критичних матеріалів: «Під прапором мистецтва» (1910), «Тарас Шевченко» (1911), «Куда ми прийшли?  Річ про українську літературу 1910 року» (1912), а також низку літературно–критичних статей на сторінках журналів «Українська хата» та «Літературно-науковий вістник». Виступав речником молодого покоління літераторів, яке гуртувалося навколо об’єднання «Молода муза» (Львів) та журналу «Українська хата» (Київ), підтримував їхні творчі пошуки, але не сприймав крайнощів декадансу.
 

 

Дата і час

16 жовтня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9