Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського композитора, диригента і хореографа Василя Верховинця

Цього дня у 1938 році, внаслідок сталінських репресій, трагічно загинув український композитор, диригент і хореограф, перший теоретик українського народного танцю Василь Миколайович Верховинець (Василь Миколайович Костів).
Василь Верховинець відомий як автор багатьох музикознавчих праць, викладач хорових дисциплін, теорії музики та гармонії, хоровий диригент, співак, хормейстер і хореограф, етнограф, музичний і громадський діяч.У творчій спадщині В. Верховинця налічуються твори  для хору – «Заграй, кобзарю» (сл. Х.Рябоконя), «Ой зацвіла папороть» (сл. В.Чумака), «Лісові дзвіночки» (сл. П. Тичини), «Грими, грими, могутня пісне!» (сл. Д. Загула), «Більше надії, брати!» (слова В. Чумака) та ін.; солоспіви і дуети на слова Лесі Українки, І. Франка, О. Олеся, М. Рильського, П. Тичини та ін.; дитячі пісні; музика до народних танців і театральних вистав; обробки революційних пісень; запис понад 400 українських народних пісень і танців.
Найбільш відомими книгами Василя Верховинця є «Українське весілля» (1912); «Теорія українського народного танцю» (1991); збірник для дітей «Весняночка» (1990).
У 1927 і 1932 рр. митця двічі заарештовували у Полтаві по звинуваченню у приналежності до СВУ, але за відсутністю доказів він був звільнений. 23 грудня 1937 року його знову заарештували. В. Верховинець звинувачувався у злочинах, як активний учасник контрреволюційної націоналістичної організації. Після нещадних багаточасових допитів В. Верховинець визнав себе винним і підтвердив, що у 1919 р. в Полтаві брав безпосередню участь в організації повстанського виступу проти Радянської влади. Слідчі не зупинялися ні перед чим, щоб довести неіснуючу вину допитуваного. Наголошувалось на тому, що В. Верховинець займався активною боротьбою проти Радянської влади протягом 20 років її існування. Василя Верховинця звинувачували у шпигунській діяльності на користь Польщі, у тому, що він нібито протягом 1928–1930 рр. відновив повстанську організацію у Полтаві і одночасно встановив зв'язок з активістами націоналістичної організації в Харкові.
У 1938 році він був арештований. Виїзна сесія Військової колегії Верховного Суду СРСР 10 квітня 1938 р. в місті Києві засудила В. М. Верховинця до розстрілу.
25 квітня 1958 р. Василь Верховинець був посмертно реабілітований.

 

 

Дата і час

22 січня 2019 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9