Світлини

Фото з важливих культурних подій

Далі>>

Аналітика

Про все важливе на культурному ринку України та за її межами

Далі >>

Авторизація

     
 
 
     
     
 
 
     
     
 
 
     
 
 
Якщо у Вас є новини про події культурного життя України і Ви прагнете оперативно поділитися ними зі світом, надсилайте їх на електронну адресу info@i-pro.kiev.ua, або телефонуйте на номер гарячої лінії (098)970-75-01
День смерті українського кобзаря та диригента в еміграції Володимира Божика

Цього дня у 1991 році помер український кобзар та диригент в еміграції Володимир Божик.
Володимир Божик закінчив студії хорової диригентури та вокального мистецтва в Львівській консерваторії  та студії в Львівському Університеті. Згодом працював у вокальному квартеті на польському радіо у Львові та пізніше в Варшаві. Там впізнав М. Телігу і почав вивчати гру на бандурі. У 1940 р. став мистецьким керівником оперного театру в Івано-Франківську. З 1946 року – диригент  Української Капели Бандуристів ім. Т. Г. Шевченка.
У 1949 році В. Божик емігрує у Рочестер (Нью-Йорк, США). У листопаді того ж року митець переїздить до Детройту і знову перебирає керівництво Української капели бандуристів ім. Т. Шевченка. У 1951 р. вийшли перші записи капели під його керівництвом. З 1952 по 1958 роки  гастролює з капелою по північній Америці та Європі. З 1960 року керував  хором «Кобзар» та працював церковним регентом у Лос-Анджелісі.
Крім того, Володимир Божик є автором численних обробок для хору та для капели бандуристів.
 

 

 

Дата і час

14 грудня 2018 року

Календар подій

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9